Eseje dla Kassandry

Eseje dla Kassandry - Jerzy Stempowski | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jerzy Stempowski
WYMIAR
10,29 MB
NAZWA PLIKU
Eseje dla Kassandry.pdf
ISBN
8531573094649

OPIS

Tom ten zawiera wybór szkiców pisanych między 1929 i 1960. Większa ich część traktuje zagadnienia litera­tury, od Tukidydesa do najnowszych prądów literackich. Esej tytułowy mówi o proroctwach i prorokach. W kilku szkicach autor wspomina dawną Warszawę, z początku obecnego stulecia i z lat trzydziestych. Brydżyści znajdą w nim wspomnienie o młodości Ely Culbertsona” – tak o zbiorze „Eseje dla Kassandry” pisał sam Stempowski.

Esej tytułowy mówi o proroctwach i prorokach. W kilku szkicach autor wspomina dawną Warszawę, z początku obecnego stulecia i z ... Tytuł pełny : Eseje dla Kassandry / Jerzy Stempowski Autorzy : Stempowski, Jerzy (1893-1969) Współtwórcy : Wydawnictwo Słowo/Obraz Terytoria. Esej tytułowy mówi o proroctwach i prorokach.

Brydżyści znajdą w nim wspomnienie o młodości Ely Culbertsona tak o zbiorze Eseje dla Kassandry pisał sam Stempowski. Esej tytułowy mówi o proroctwach i prorokach. W kilku szkicach autor wspomina dawną Warszawę, z początku obecnego stulecia i z lat trzydziestych.

POWIĄZANE KSIĄŻKI