Przyrodnia siostra

Przyrodnia siostra - Jennifer Donnelly | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jennifer Donnelly
WYMIAR
12,43 MB
NAZWA PLIKU
Przyrodnia siostra.pdf
ISBN
6272658902324

OPIS

Nie rób jedynie rys na baśni. Rozbij ją w drobny mak!Isabelle z pozoru powinna być bezgranicznie szczęśliwa – przecież już niebawem poślubi przystojnego królewicza…Tyle że nie jest tą piękną dziewczyną, która zgubiła na balu szklany pantofelek i podbiła serce młodzieńca. Jest jej nieatrakcyjną przyrodnią siostrą, która już od dawna krok po kroku traciła cząstkę siebie, żeby sprostać oczekiwaniom despotycznej matki, a teraz za wszelką cenę starała się wcisnąć stopę w pantofelek Kopciuszka. Kiedyś wesoła, odważna i dobra, stała się z czasem podła, zazdrosna i pusta wewnętrznie…Niestety, królewicz odkrywa oszustwo, jakiego się dopuściła, żeby udawać Kopciuszka, i odrzuca zawstydzoną dziewczynę. I właśnie dzięki temu Isabelle otrzymuje szansę, by na nowo odnaleźć siebie, zmienić swe przeznaczenie i dowieść tego, co brzydkie przyrodnie siostry wiedzą od zawsze: złamane serce to za mało, by złamać dziewczynę…Bestsellerowa pisarka Jennifer Donnelly z typową dla niej błyskotliwą pomysłowością i mądrością przywołuje oryginalną wersję baśni o Kopciuszku, wysyłając pomijaną dotąd w klasycznej opowieści postać w drogę ku pewności siebie, przebaczeniu winy…. oraz ku nowej definicji piękna.

Chociaż relacje między przyrodnim rodzeństwem nie należą do najłatwiejszych, nie oznacza to, że między maluchami nie ma miejsca na prawdziwą przyjaźń.Aby stosunki między przyrodnim rodzeństwem były przynajmniej prawidłowe, powinni dbać o to także ... Rodzeństwo przyrodnie to rodzeństwo, które ma jednego wspólnego rodzica. Przyrodnia siostra lub brat może pochodzić ze związku matki z ojczymem albo ojca z macochą..

siostra przybrana (córka ojczyma lub macochy z ich poprzednich związków, będąca pasierbicą dla rodzonego ojca lub matki ... siostra przyrodnia (dla brata przyrodniego, siostry przyrodniej; nie mają wspólnego rodzica), swat, współświekier = ojciec męża córki, swatew, współświekra = matka męża córki, współteść = ojciec żony syna, współteścia = matka żony syna, ,,Przyrodnia siostra" to przykład baśni dla dorosłych, poruszająca wiele ważnych tematów, przy czym wiele z nich dotyczy kobiet i roli jaką narzucało (a niekiedy dalej narzuca) im społeczeństwo. Jest to także opowieść o pięknie, lecz nie tym zewnętrznym, lecz tym, które płynie z wnętrza człowieka, a które tak łatwo może ... Tłumaczenie słowa 'przyrodnia siostra' i wiele innych tłumaczeń na angielski - darmowy słownik polsko-angielski.

POWIĄZANE KSIĄŻKI