Kordian

Kordian - Juliusz Słowacki | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Juliusz Słowacki
WYMIAR
8,1 MB
NAZWA PLIKU
Kordian.pdf
ISBN
9346738482419

OPIS

Klasyka literatury polskiej i światowej w starannym wydaniu z przypisami – to książka, którą warto mieć w swojej domowej biblioteczce i do której warto wracać. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury.

Akcja właściwa dramatu zamyka się w trzech aktach podzielonych na sceny. Kordian miał kierować się uczuciem, miłością, jednakże ta, zarówno w przypadku afektu do kobiety, jak i poświęcenia dla ojczyzny, okazała się bezowocna, bezwartościowa. Zobacz inne artykuły: Streszczenia: Opracowanie „Kordian" - streszczenie szczegółowe Kordian odnalazł właściwą drogę, jednak nie osiągnął celu, ponieważ chciał po niej iść sam.

Całe życie poszukiwał sensu swej egzystencji. Kiedy zdecydował się poświęcić życie dla ojczyzny, okazało się, że jest za słaby psychicznie na popełnienie morderstwa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI