[OUTLET] Bonifratrzy. Z Andaluzji do Polski. Wersja trójjęzyczna

[OUTLET] Bonifratrzy. Z Andaluzji do Polski. Wersja trójjęzyczna - Adam Bujak | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Adam Bujak
WYMIAR
5,86 MB
NAZWA PLIKU
[OUTLET] Bonifratrzy. Z Andaluzji do Polski. Wersja trójjęzyczna.pdf
ISBN
7998265568562

OPIS

Towar z kategorii OUTLET.Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia:- uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę,- zagięcia, zżółknięcia stron,- brakujące dodatki (np. płyty, art. papiernicze, naklejki) itp.- brakujące baterie, popsute elementy dźwiękowe.Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy.Ilość egz. ograniczona. "Bracia czyńcie dobro" – nauczał św. Jan Boży, założyciel Zakonu Braci Miłosierdzia, dziś noszącego nazwę Zakon Szpitalny św. Jana Bożego. Jego członkowie, bonifratrzy, zgodnie z tym zawołaniem pełnią od wieków swą posługę na rzecz cierpiących na całym świecie. Św. Jan Boży przekonywał, że radość płynąca z dawania siebie bliźnim jest znacznie większa niż radość brania od innych. Miłosierdzie stało się podstawą bonifraterskiego charyzmatu. Prowadzone przez Zakon szpitale, domy opieki nad chorymi i osobami w podeszłym wieku, a także apteki są nie tylko bardzo nowoczesne, ale też od wieków zasłużenie cieszą się znakomitą opinią. Rok 2009 wyznacza 400-lecie działalności bonifratrów na ziemiach polskich; najpierw osiedlili się w Krakowie. Album „Bonifratrzy. Z Andaluzji do Polski” prowadzi nas od korzeni Zakonu w Granadzie, Sewilli i Jerez poprzez chlubne dzieje w Polsce.

Fotografie Adam Bujak, Wacław Klag. Tekst Aleksandra Orman Wydawnictwo Biały Kruk, Kraków 2009.

Praktyczne wskazówki żywienia w zdrowiu i chorobie; Bonifratrzy w Krakowie. Przewodnik po klasztorze, kościele i szpitalu Braci Miłosierdzia; Żebrak z Granady; Bracia, czyńcie dobro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI