Interwencja. Wojna z bolszewikami w świetle dokumentów

Interwencja. Wojna z bolszewikami w świetle dokumentów - Grigorij Popow | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Grigorij Popow
WYMIAR
6,68 MB
NAZWA PLIKU
Interwencja. Wojna z bolszewikami w świetle dokumentów.pdf
ISBN
1193001094599

OPIS

Popow wybiera prezentację faktów i zdarzeń, unikając takiej interpretacji, która opowiada się za racjami którejś ze stron konfliktu, co wprawdzie utrudnia lekturę (poprzez nagromadzenie tych faktów), lecz zapewnia względnie obiektywną relację. Sprzyja temu wykorzystanie nie tylko opracowań rodzimych historyków i politologów, lecz – w znacznym zakresie – literatury światowej.Pierwszym większym poligonem doświadczalnym dla lansowania idei promotora światowej rewolucji była Polska. Z chwilą rozpoczęcia ofensywy spod Kijowa (do tego momentu Rosja odgrywała rolę ofiary) zmieniła się retoryka bolszewików. Teraz stali się orędownikami interesów światowego proletariatu. By uniknąć kolizji z interesami narodowymi, bolszewicy starali się pozyskać robotników podbijanych krajów i ewentualnie chłopów tam, gdzie proletariat miejski był nieliczny. Ta strategia nie powiodła się w Polsce. Polski proletariat nie stał się tym „nożem w plecy” swego rządu narodowego, jakim chcieli go widzieć Lenin i Dzierżyński.

Wojna z bolszewikami w świetle dokumentów Grigorija Popowa to pozycja na wskroś historyczna, opierająca się na wielu źródłach naukowych i szeregu dokumentów, które uznawane są przez znawców i miłośników historii za rzetelne, sprawdzone i obiektywne. Interwencja Wojna z bolszewikami w świetle dokumentów (G.Popow) 1 w magazynie Popow wybiera prezentację faktów i zdarzeń, unikając takiej interpretacji, która opowiada się za... Interwencja. Wojna z bolszewikami w świetle dokumentów - Popow Grigorij - Kup książkę w niskiej cenie na Livro.pl.

Książka z kategorii Historia Polski. Dostawa już od .

POWIĄZANE KSIĄŻKI