Wizja lokalna

Wizja lokalna - Stanisław Lem | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stanisław Lem
WYMIAR
11,8 MB
NAZWA PLIKU
Wizja lokalna.pdf
ISBN
3320309212668

OPIS

Stanisław Lem - pisarz, myśliciel, futurologJego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków. Maestrią kreowania odległych światów zaskakuje i zadziwia kolejne pokolenia czytelników.Wizja lokalna jest jedną z najoryginalniejszych powieści Lema. Z pozoru satyra polityczna, w rzeczywistości jest to niezwykle poważna intelektualnie próba skonstruowania modelu przyszłej cywilizacji. Jak zapewnić jej równowagę, bezpieczeństwo, a jednostkom poczucie sensu egzystencji? Jak technologią wkroczyć w kompetencje Natury lub Boga? I jak poradzić sobie z pustką i cierpieniem, których wprawdzie opiekuńcza, lecz zimna i bezosobowa technologia nie potrafi usunąć z życia mieszkańców planety? Na te pytania – i na wiele innych – musi sobie odpowiadać Ijon Tichy, zwiedzając odległą Encję.

Wizja lokalna w KPK jest pojęciem niedookreślonym, w takim znaczeniu, że żaden przepis KPK nie używa wprost do tej instytucji i nie używa wprost jej nazwy. Tuż po konferencji prasowej, w jednym z lokali przy ul. Na Stoku 38 odbyła się wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Gdańskich Nieruchomości.

W kolejnych dniach w sprawie pojawiały się nowe fakty. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci Hani było pobicie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI