Przed sądem II RP. Przebiegłe kochanki, zazdrośni mężowie, pospolite zbiry

Przed sądem II RP. Przebiegłe kochanki, zazdrośni mężowie, pospolite zbiry - Helena Kowalik | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Helena Kowalik
WYMIAR
12,90 MB
NAZWA PLIKU
Przed sądem II RP. Przebiegłe kochanki, zazdrośni mężowie, pospolite zbiry.pdf
ISBN
8985269342826

OPIS

Wzgardzone kochanki i poniżeni mężowie, politycy żądni niecnych uciech i oficerowie w imię honoru wymachujący bronią, kasiarze, pospolite zbiry, panie z półświatka… – oto główni bohaterowie sądowych spektakli dwudziestolecia. Tłumnie stawiała się na nie publiczność, a jej ciekawość podsycały sensacyjne artykuły prasowe. „Skandal, występek, zbrodnia!” – krzyczały tytuły. W gazetach podawano nazwiska podsądnych, a w trakcie postępowania procesowego na światło dzienne wyciągano wiele wstydliwych tajemnic z życia rodzinnego ofiar i oskarżonych. Pikantnych szczegółów nie brakowało także w zeznaniach świadków, czym długo potem żywiła się kawiarniana plotka. O bohaterce jednego z rozdziałów, księżnej Zycie Woronieckiej, która zastrzeliła swojego kochanka przemysłowca pisała cała ówczesna prasa od „Tajnego Detektywa” po „Ilustrowany Kuryer Codzienny”.Bulwersujące zbrodnie i głośne procesy w aurze skandali obyczajowych II Rzeczypospolitej to temat nowego zbioru reportaży sądowych Heleny Kowalik.Ta lektura przybliża nam nie tylko kulisy zbrodni i szczegóły sądowych spraw sprzed lat, ukazuje także obraz ówczesnego społeczeństwa, jego kultury i obyczajów – obraz tamtych czasów, malowany z perspektywy kuchennych schodów.

ISBN 978-83-287-1390-1 (oprawa miękka) : Miejsce wydania Warszawa : Wydawnictwo Muza Sport i Turystyka, Rok wydania 2020. Numer wydania Wydanie I.

Przebiegłe kochanki, zazdrośni mężowie, pospolite zbiry już od 23,80 zł - od 23,80 zł, porównanie cen w 29 sklepach. Zobacz inne Historia i literatura faktu, najtańsze i najlepsze Przed sądem II RP.

POWIĄZANE KSIĄŻKI