Pierścienie Saturna. Angielska pielgrzymka

Pierścienie Saturna. Angielska pielgrzymka - W.G. Sebald | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
W.G. Sebald
WYMIAR
3,88 MB
NAZWA PLIKU
Pierścienie Saturna. Angielska pielgrzymka.pdf
ISBN
3479593404276

OPIS

Opowieść o podróży, w której najważniejszym bohaterem jest czas. Narrator, fikcyjne alter ego autora, wyrusza w meandryczną wędrówkę po odległych zakątkach Anglii Wschodniej, odkrywając niezwykłe losy podupadających miasteczek i opuszczonych zamków. Ale każdy cel okazuje się jedynie przystankiem, maleńkim punktem w rozległej sieci zapomnianych historii i dalekich krain.Pierścienie Saturna są wyjątkowym popisem erudycji, w którym skojarzenia, odczucia i dawno pogrzebane wspomnienia splatają się w jedną narrację o niepamięci i widmach przeszłości – najważniejszych motywach twórczości Sebalda. Z właściwą sobie swadą pisarz łączy esej z fikcją literacką, miesza własne wyobrażenia z wydarzeniami historycznymi, śledzi wielkie opowieści, a przede wszystkim to, co kryje się pod ich podszewką.Mogłoby się wydawać, że Pierścienie Saturna to książka o przemijaniu i upadku, ale to także próba zniesienia granic na pierwszy rzut oka nieprzekraczalnych; zderzenie krążących wokół tytułowej planety pierścieni.

Decyzją ks. biskupa ordynariusza Stanisława Szymeckiego, Piesza Pielgrzymka Kielecka wyruszyła po raz pierwszy na szlak pątniczy 7 sierpnia 1982 roku. NASA i ESA opublikowały przesłane przez sondę Cassini, niezwykłe zdjęcie Saturna, na którym widać wyraźne zakrzywienie jego pierścieni.

Sebald przemierza pieszo hrabstwo Suffolk na angielskim wschodnim wybrzeżu. Ślady minionych czasów naprowadzają go na liczne fascynujące historie, zmuszają do refleksji nad mechanizmami przyrody i historii. Sprawdź tłumaczenia 'Pierścienie Saturna' na język Angielski.

POWIĄZANE KSIĄŻKI