Biała Maria

Biała Maria - Hanna Krall | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Hanna Krall
WYMIAR
7,57 MB
NAZWA PLIKU
Biała Maria.pdf
ISBN
1046208947232

OPIS

„Reporterka podąża za historiami jak internauta za wyświetlającymi się na ekranie linkami. Dotknięcie jednej opowieści sprawia, że podąża za nią i ją rozwija. Dopóki na tej dróżce nie pojawi się nowy link szczegół, za którym warto pójść. W rezultacie okazuje się, że wszystko jest całością. Wszystko samo się podpowiada”.MARIUSZ SZCZYGIEŁ, ze wstępu do tomu reportaży Hanny Krall Fantom bólu.Druga wojna światowa, polskie małżeństwo zobowiązuje się zostać rodzicami chrzestnymi pewnej żydowskiej dziewczynki. Obietnicy nie dotrzymują, powołując się na przykazanie: Nie mów fałszywego świadectwa... Co faktycznie stoi za ich decyzją? Czy prawda jest więcej warta niż ludzkie życie?Ponad trzydzieści lat po premierze ósmej części Dekalogu Krzysztofa Kieślowskiego Hanna Krall przypomina tę wstrząsającą historię, umieszczając ją pośród innych dramatycznych opowieści o ocalaniu zdradzonych.Narracja rwie się, odmieniana przez rozmaite czasy, miejsca, przedmioty i zdjęcia. Tym, co łączy te skrawki opowieści, jest dotkliwa nieobecność: giną ci, którzy zostali wydani, stłamszeni, oskarżeni. Czy dotknie ich również zagłada niepamięci?Człowiek jest kruchy jak porcelana zwana Białą Marią – mówi nam Hanna Krall, próbując z reporterską dociekliwością i empatią przeniknąć tajemnice swoich bohaterów. Ta proza to doskonała lekcja wrażliwości, do której współczesność dopisuje coraz to nowe rozdziały.Lektura coraz bardziej obowiązkowa.Hanna Krall – jedna z najważniejszych światowych reporterek. Jej książki, w tym ponad sto przekładów, na stałe weszły do kanonu reportażu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA BLOGU Klasyczna elegancja to synonim kolekcji Biała Maria, która od lat cieszy się aprobatą użytkowników na całym świecie, o czym najlepiej świadczy 5 milionów filiżanek sprzedanych w ciągu ostatnich 25 lat!Kilkadziesiąt różnych elementów serwisowych dostępnych w aktualnej ofercie ... Ogłoszenia o tematyce: porcelana biała maria na Sprzedajemy.pl - Kupuj i sprzedawaj rzeczy używane i nowe w Twojej okolicy. Szybka, łatwa i lokalna sprzedaż rzeczy z drugiej ręki.

z o.o., podmioty powiązane i partnerów biznesowych. Rosenthal Maria Biała Talerz porcelanowy głęboki ś rednica: 21 cm. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA BLOGU Klasyczna elegancja to synonim kolekcji Biała Maria, która od lat cieszy się aprobatą użytkowników na całym świecie, o czym najlepiej świadczy 5 milionów filiżanek sprzedanych w ciągu ostatnich 25 lat!Kilkadziesiąt różnych elementów serwisowych dostępnych w aktualnej ofercie ... Ogłoszenia o tematyce: porcelana biała maria na Sprzedajemy.pl - Kupuj i sprzedawaj rzeczy używane i nowe w Twojej okolicy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI