Magnetyczna góra

Magnetyczna góra - Reka Man-Varhegyi | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Reka Man-Varhegyi
WYMIAR
11,4 MB
NAZWA PLIKU
Magnetyczna góra.pdf
ISBN
8546038054624

OPIS

Okrzyknięta „pierwszą węgierską powieścią #MeToo” i uhonorowana Nagrodą Literacką Unii Europejskiej, jest „Magnetyczna góra” przede wszystkim wnikliwą diagnozą społeczną Węgier dekadę po transformacji. Obraz społeczeństwa, podzielonego od stulecia na dwa skonfliktowane ugrupowania - konserwatystów związanych z klasą ludową i miejskich liberałów - zostaje nakreślony na przykładzie losów głównych bohaterek: pochodzącej z proletariackiego osiedla Békásmegyer studentki Réki oraz wywodzącej się z budapeszteńskiej inteligencji Enikő, która prowadzi na uniwersytecie zajęcia z krytyki feministycznej. Powieść psychologiczno-obyczajowa o byciu kobietą w świecie rządzonym przez mężczyzn, krytyka zmurszałego systemu akademickiego, a do tego narracja ciążąca od realizmu ku surrealizmowi - to magnetyzm, któremu nie sposób się oprzeć!

Wydawnictwo: Biuro Literackie literatura piękna . 344 str.

WIĘCEJ Kroniki ukrytej prawdy, Sroga zima oraz Biblia i inne historie Magnetyczna góra jest właściwie powieścią o kobietach, ich sposobach na życie w świecie nadal zdominowanym przez mężczyzn „trzymających władzę" i wyznaczających standardy, z którymi kobietom jest trudno walczyć czy choćby przeciwstawiać się im. Wszystko, co robią i czego nie robią, w jakiś sposób odnosi się do oczekiwań partnerów, szefów, całego męskiego otoczenia. Magnetyczna Góra Książka już od 24,15 zł - od 24,15 zł, porównanie cen w 27 sklepach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI