Dolina Muminków w listopadzie

Dolina Muminków w listopadzie - Tove Jansson | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tove Jansson
WYMIAR
6,5 MB
NAZWA PLIKU
Dolina Muminków w listopadzie.pdf
ISBN
9419626292074

OPIS

Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników.Tove Jansson (1914–2001) marzyła, by zostać latarnikiem, a stała się znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku – miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. W latach czterdziestych zaczęła pisać i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: „Małe trolle i duża powódź”. Po dwóch kolejnych powieściach: „Komecie nad Doliną Muminków” (1946) i „W Dolinie Muminków” (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników.

Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Zresztą „Dolina Muminków w listopadzie" nie jest wyłącznie powieścią dla najmłodszych. Kiedy ta książka pojawiała się na szwedzkim rynku w 1970 roku, historie Tove Jansson o miłych trollach (rzadkie istoty!) towarzyszyły tamtejszej publiczności już od ćwierćwiecza. Dolina Muminków w listopadzie book.

22 323 19 00, niedziela (27.11), godz. Muminki występują tutaj we wspomnieniach i opowieściach osób odwiedzających ich dom. Dolina Muminków (ang. Moominvalley) - serial animowany na podstawie serii powieści oraz komiksów Muminki autorstwa Tove Jansson.

POWIĄZANE KSIĄŻKI