Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem - Michael Samuel | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Michael Samuel
WYMIAR
9,75 MB
NAZWA PLIKU
Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem.pdf
ISBN
2362034105740

OPIS

Książka jest pierwszą tego typu pozycją skierowaną do pacjentów z AMD oraz ich bliskich. Dostarcza wiedzę na temat podstaw anatomii i funkcjonowania oczu oraz na temat zmian zachodzących wraz z wiekiem oraz takich chorób, jak dalekowzroczność, zaćma, jaskra, retinopatia cukrzycowa oraz AMD. Zawiera informacje o różnych postaciach AMD i ich cechach charakterystycznych, czynnikach ryzyka oraz stylu życia i czynnikach środowiskowych. Stanowi kompendium wiedzy na temat najnowszych metod leczenia postaci wysiękowej AMD i pomoże czytelnikowi wybrać najlepsze możliwe połączenia diety i suplementów.SPIS TREŚCI Wprowadzenie: Wzrok na całe życie CZĘŚĆ I - Zrozumienie diagnozy AMD 1. Twoje niezwykłe oczy 2. Zwyrodnienie plamki: Szersza perspektywa CZĘŚĆ II - Leczenie AMD 3. Postać sucha AMD: Przejmij ster, zachowaj swój wzrok 4. Suplementy diety w suchej postaci AMD 5. Postać wysiękowa AMD: Spowolnij jej postęp przez terapie medyczne CZĘŚĆ III - Życie po utracie wzroku 6. Narzędzia i wskazówki dla dobrego życia z AMD Przykładowy tygodniowy plan żywienia doktora Samuela Słowniczek

Zanik geograficzny i wysiękowa postać AMD to dwie główne, formy zaawansowanego AMD odpowiadające za dwie trzecie przypadków znacznego upośledzenia widzenia lub ślepoty zgłaszane w ... Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem jest chorobą, której w ostatnich latach poświęcane jest wiele uwagi. AMD prowadzi do utraty widzenia centralnego na skutek zajęcia procesem chorobowym plamki, czyli obszaru siatkówki oka odpowiedzialnego za precyzyjne widzenie. nych jej fazach iwtrakcie jej narastania.

Występuje u 8,8% populacji, częściej u kobiet, a zapadalność wzrasta z wiekiem i po 75. roku życia dotyczy już prawie 28% ludzi. AMD - zwyrodnienie plamki związane z wiekiem - to najczęstsza przyczyna całkowitej utraty wzroku u pacjentów po 60 roku życia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI