Kowalska. Ta od Dąbrowskiej

Kowalska. Ta od Dąbrowskiej - Sylwia Chwedorczuk | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sylwia Chwedorczuk
WYMIAR
12,36 MB
NAZWA PLIKU
Kowalska. Ta od Dąbrowskiej.pdf
ISBN
1165304898742

OPIS

Powieściopisarka, nowelistka, redaktorka. Żona Jerzego, partnerka Marii Dąbrowskiej, matka Tuli. Anna Kowalska była osobą niezwykłej energii i temperamentu, błyskotliwą i rozległych horyzontów intelektualistką, przewrotną i władczą indywidualnością.Do swojej twórczości zawsze odnosiła się jednak krytycznie, ale pisać nie przestawała. Praca literacka była jej jedynym zawodowym wyborem i celem.Wyjątkowość twórczego talentu Kowalskiej można odnaleźć bez wątpienia w prowadzonej od 1940 roku niemającej podobnego przykładu w historii literatury polskiej korespondencji z Marią Dąbrowską. Burzliwy, głęboki, długoletni związek dwóch pisarek porusza, intryguje i zachwyca. Ujawnia się w dokumentach osobistych, dzięki którym widać, że życie Anny stanowi przykład losu wyjątkowego i uniwersalnego jednocześnie, wykracza poza swój czas i zanurza się w teraźniejszości.Kowalska. Ta od Dąbrowskiej

Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej. Maria Dąbrowska i Anna Kowalska - historia miłości.

Ta od Dąbrowskiej" to przede wszystkim historia skomplikowanej miłości, która od początku jest skazana na niepowodzenie. Przedstawione zostały tutaj relacje dwóch kobiet, przyjaciółek, których związek z czasem rósł na sile.

POWIĄZANE KSIĄŻKI