Bracia krwi

Bracia krwi - Peter Milčák | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Peter Milčák
WYMIAR
10,93 MB
NAZWA PLIKU
Bracia krwi.pdf
ISBN
7249642623456

OPIS

Pierwsza w Polsce książka Petera Milčáka – Bracia krwi w przekładzie Bohdana Zadury – to poruszająca opowieść o potrzebie bliskości, o odkrywaniu siebie w innych, o szczególnej więzi braterstwa, w której pozornie błahe zdarzenia zyskują na znaczeniu.Peter Milčák w poetyckich, metaforycznych obrazach pokazuje świat osobny i pełny – z własnym porządkiem i wewnętrzną harmonią, daleki jednak od idyllicznej prostoty. Słowacki autor ucieka od jednowymiarowych sensów, zaskakującą grą skojarzeń poddaje próbie racjonalny związek przyczyny i skutku.Bohaterowie Milčáka z dziecięcą wrażliwością i świeżością spojrzenia wsłuchują się w rytm natury, niewielkim zdarzeniom potrafią nadać nowy sens, a sprawom powszednim – rangę święta. Siłą wewnętrznej wolności dokonują rzeczy niemożliwych, ustanawiając własną (wspólną) rzeczywistość.Peter Milčák w miniaturowych „traktatach filozoficznych” pisze o tym, co nie tak trudno w życiu przeoczyć, a czego stracić nie warto. To jednak czym i o czym są teksty z tomu Bracia krwi, w największej mierze zależy od woli i wyobraźni czytelników. Otwarta na różnorodne ścieżki interpretacyjne książka Milčáka nie domyka kręgu odbiorców: satysfakcję lekturową odnajdą tu zarówno dorośli, jak i młodsi.Autorką ilustracji do Braci krwi jest Alicja Biała.Patronat honorowy nad publikacją objął Instytut Słowacki w Warszawie.

85 osób lubi to. "Bracia Krwi" to opowieść o...

Peter Milčák: Piszę bardzo powoli, nie jestem zbyt produktywnym autorem. Bracia krwi (tytuł oryg.Tian tang kou) - hongkońsko-tajwańsko-chiński film akcji w reżyserii Alexi Tana, którego premiera odbyła się 16 sierpnia 2007 roku.. Film zarobił 4 234 311 dolarów amerykańskich w siedmiu państwach..

POWIĄZANE KSIĄŻKI