Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii

Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii - Mikołaj Buczak | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mikołaj Buczak
WYMIAR
5,51 MB
NAZWA PLIKU
Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii.pdf
ISBN
2672627822608

OPIS

Dlaczego Hiszpanie większość życia spędzają w barach?Co wspólnego z Krajem Basków ma „Gra o tron”?I wreszcie czym jest tytułowa sobremesa?„W Hiszpanii, jeśli wracasz do domu przed trzecią w nocy, to nie byłeś na imprezie tylko na kolacji” - to popularny slogan jednej z hiszpańskich kampanii reklamowych. Gdy Hiszpanie wychodzą na miasto, to często na całą noc, dlatego ich kraj kojarzy się nam z wakacjami, sjestą, mananą i „życiem jak w Madrycie”.Z tej słonecznej opowieści dowiecie się, ile wspólnego z rzeczywistością mają te wyobrażenia. Autor przedstawia rożne oblicza mieszkańców Hiszpanii; wyjaśnia, czemu tak często śmieją się z siebie samych i jak radzą sobie z historycznymi podziałami. Opowiada o bogatej historii hiszpańskiego feminizmu oraz przygląda się z bliska kwestiom masowej turystyki, zktórymi mierzy się dziś nie tylko serce Katalonii - Barcelona.Ta książka zabiera mnie do ukochanej Hiszpanii i odsłania jej wielowymiarowość.Conrado Moreno

Dla tych, co tylko chcą trochę liznąć klimatu. 📚 Poznaj "Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii" autorstwa Mikołaj Buczak.

Sobremesa nie jest nudnym przewodnikiem po Hiszpanii. Każde spotkanie z Hiszpanią jest inne, ale łączy je jedno - ciekawość, zaufanie, życzliwość. Dlatego cieszę się, że powstała książka „Sobremesa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI