Z pozdrowieniami, Żyrafa

Z pozdrowieniami, Żyrafa - Megumi Ivwsa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Megumi Ivwsa
WYMIAR
6,3 MB
NAZWA PLIKU
Z pozdrowieniami, Żyrafa.pdf
ISBN
2867605146241

OPIS

Zabawna minipowieść o niecodziennej korespondencyjnej przyjaźni, która przekracza horyzonty.Przedstawię Ci pewną żyrafę. A dokładniej: pana Żyrafę.Żyrafa powiedział mi tak:– Proszę cię, spisz moją historię.I dodał, że bardzo chce, by przeczytali ją wszyscy, którzy czują się samotni i którym się nudzi. A także ci, co są ciągle zajęci, bo dzięki temu będą mogli trochę odpocząć.Żyrafa czuje się samotny na swojej sawannie. Chciałby mieć przyjaciela, z którym rozumiałby się bez słów. A że Pelikan właśnie zaczął świadczyć usługi pocztowe, Żyrafa postanawia napisać list. Do kogo? No… za horyzont! Tak list trafia do Pingwina – i zaczyna się zupełnie wyjątkowa korespondencyjna znajomość.Błyskotliwa opowieść o tym, że ze słów mogą wyniknąć śmieszne nieporozumienia. Ale przecież liczy się przyjaźń!Książka stała się międzynarodowym bestsellerem, w Japonii od lat jest lekturą szkolną, a w Niemczech w 2018 roku została nagrodzona prestiżową Deutscher Jugendliteraturpreis.Lektura w sam raz dla początkujących czytelników.

Pewnego dnia okazuje się, że znudzony Pelikan zaczyna świadczyć usługi pocztowe, a wtedy nasz bohater wpada na pomysł by napisać list do osoby, która mieszka za horyzontem. Swoim działaniem chce zyskać przyjaciela. „Z pozdrowieniami, Żyrafa" to niezwykła opowieść o przyjaźni mimo wszelkich barier i różnic… • Głównym bohaterem tej krótkiej opowieści jest znudzony do granic możliwości Pan Żyrafa.

Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura dziecięca. Książka Z pozdrowieniami, Żyrafa liczy 104 stron.

POWIĄZANE KSIĄŻKI