Obowiązki pracodawcy związane z przejściem zakładu pracy

Obowiązki pracodawcy związane z przejściem zakładu pracy - Ewelina Kumor-Jezierska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ewelina Kumor-Jezierska
WYMIAR
7,72 MB
NAZWA PLIKU
Obowiązki pracodawcy związane z przejściem zakładu pracy.pdf
ISBN
8536485955485

OPIS

W publikacji w sposób kompleksowy omówiono obowiązki ciążące na pracodawcy w sytuacji przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę. Przedstawiono je nie tylko w sferze indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, lecz poruszono także kwestie socjalne, ubezpieczeń społecznych czy prawa karnego.Celem opracowania jest zwrócenie uwagi na problemy, które wiążą się z restrukturyzacją zakładu pracy i ochrony praw przejmowanych pracowników. Autorka wskazuje nie tylko na konkretne obowiązki, które musi wykonać pracodawca w związku z planowanym transferem zakładu pracy, lecz również na instrumenty prawne, po które może sięgnąć pracownik w sytuacji, kiedy pracodawca nie wywiąże się w sposób należyty z tych obowiązków. Uwzględnione zostały najnowsze zmiany legislacyjne, m.in. w zakresie dokumentacji pracowniczej czy obowiązywania nowych przepisów o ochronie danych osobowych związanych z wejściem w życie RODO, a także inne istotne zagadnienia dotyczące np. outsourcingu pracowniczego.Adresaci:Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla przedsiębiorców, pracowników działów personalnych oraz sędziów, adwokatów, radców prawnych, jak również przedstawicieli nauki zajmujących się omawianą tematyką. 

W przypadku gdy u obecnego jak i nowego pracodawcy nie działają organizacje związkowe, na podstawie art. 23 1 § 3 k.p., są oni zobowiązani do poinformowania zatrudnionych u nich pracowników o:.

Kup teraz do -50%! Jeżeli w zakładzie pracy nie działają zakładowe organizacje związkowe, pracodawcy zobowiązani są do poinformowania co najmniej na 30 dni przed przewidywanym terminem, w którym nastąpi przejęcie zakładu pracy lub jego części przez innego pracodawcę na piśmie swoich pracowników o przewidywanym terminie przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę. Wypowiedzenie umowy o pracę w związku z przejściem na emeryturę Nabycie prawa do emerytury umożliwia zrezygnowanie z pracy zawodowej i uzyskanie świadczeń. Kiedy nastąpi przejście pracownika na emeryturę, będzie on co miesiąc otrzymywał pieniądze z ZUS-u.Nie będzie zaś mu już przysługiwało wynagrodzenie od pracodawcy. Pracodawca ma obowiązek dostarczyć pracownikowi te dokumenty.

POWIĄZANE KSIĄŻKI