Marginesy głównych nurtów

Marginesy głównych nurtów - praca zbiorowa | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
11,79 MB
NAZWA PLIKU
Marginesy głównych nurtów.pdf
ISBN
5999328899966

OPIS

Zamieszczone w tomie teksty poruszają tematy dotychczas nieobecne (lub rzadko obecne) w polskiej refleksji filmo- czy medioznawczej i to jest wspólnym mianownikiem. Autorzy dotykają obszarów marginalnych, nieczęsto odwiedzanych, dlatego oryginalnych i nowatorskich. Pojęcie marginesu, choć pozornie ma wydźwięk pejoratywny, zostało tu potraktowane jako wartość nadrzędna i prawdziwie istotna. Pojęcie „główne nurty” również niesie ze sobą różnorodne znaczenia, a zastosowanie liczby mnogiej jest także istotne. Mianem głównego nurtu określa się w filmoznawstwie utwory znane szerokiej publiczności, cieszące się zainteresowaniem widowni, komercyjne. I choć refleksja nad kulturą popularną wydaje się bardzo istotnym obszarem współczesnych badań medioznawczych czy kulturoznawczych, to jednak autorzy tego tomu postanowili skupić się na dziełach, które sytuują się raczej na obrzeżach niż w centrum tak rozumianej kultury audiowizualnej.

Cena 27,60 zł. Książka w kategorii Literatura.

Zobacz inne Hobby, rozrywka, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Marginesy głównych nurtów | Lewicki Arkadiusz , Wróblewski Roman | ATUT. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Marginesy głównych nurtów 2020 wydanie 1 .

POWIĄZANE KSIĄŻKI