Historia ludzkiej chciwości

Historia ludzkiej chciwości - Krzysztof Turowski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krzysztof Turowski
WYMIAR
8,59 MB
NAZWA PLIKU
Historia ludzkiej chciwości.pdf
ISBN
8299843709629

OPIS

To dobra książka na trudne czasy.Znany ekonomista profesor Krzysztof Opolski i dziennikarz Krzysztof Turowski rozmawiają o jednej z ludzkich przywar – chciwości. Czytając tę wymianę zdań erudyty i eksperta, pełną anegdot i odwołań do znanych i nieznanych zdarzeń, poznajemy mechanizmy rządzące światem finansów od starożytności po dzień dzisiejszy. Skąd wziął się pieniądz? Kiedy zaczęto wyceniać wartość pracy ludzkiej? Kiedy powstał pierwszy bank? Co to jest spekulacja? Co kształtuje współczesny świat finansów? Po lekturze tej książki zawiłe teorie i pojęcia ekonomiczne staną się zrozumiałe, a i na bieżące wydarzenia spojrzymy z większym zrozumieniem.Oto fragment recenzji dr hab. Antoniego Magdonia, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego, zamieszczonej na czwartej stronie okładki.„W tej wyjątkowej książce znajdujemy opis wielu wydarzeń historycznych i powiązanych z nimi aspektów ekonomicznych, nieznanych faktów, pełne erudycji wymiany zdań, dużo anegdot. Napisana niezwykle ciekawie, zmusza do refleksji i zadawania pytań.Warto zwrócić uwagę na uniwersalny charakter rozważań dotyczących chciwości, korespondujący z aktualnymi wydarzeniami w świecie gospodarki i finansów oraz skutkami takiego podejścia. Rozważania dotyczą między innymi historii banków, lichwy, spekulacji i przeplatane są odniesieniami do współczesnych wydarzeń, na przykład „afery Amberd Gold”. Olbrzymią zaletą książki jest profesjonalny, jednak w pełni zrozumiały język, natomiast do każdego ekonomicznego pojęcia czy teorii zostaje przytoczona definicja. W książce nie ma naukowych zawiłości, chociaż występuje wyraźnie odwołanie do licznych teorii naukowych. Polecam Historię ludzkiej chciwości jako niezwykle interesującą lekturę”.

Cena 27.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+] Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Historia ludzkiej chciwości". Historia ludzkiej chciwości (6143323) - Krzysztof Turowski - Książka, recenzja, streszczenie Historia ludzkiej chciwości Krzysztof Turowski Wydawnictwo: Arkady Data wydania: 2020-06-25 Kategoria: Poradniki ISBN: 9788321351353 Liczba stron: 200. Ocena: 0 (0 głosów) 0.00 0 To dobra książka na trudne czasy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI