Państwo

Państwo - Platon | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Platon
WYMIAR
10,2 MB
NAZWA PLIKU
Państwo.pdf
ISBN
6938436747720

OPIS

W świecie idei Platona jedną z najistotniejszych była idea państwa doskonałego, rządzonego przez mędrców- filozofów, realizującego takie wartości jak: Sprawiedliwość, Prawda, Dobro i Piękno. Warunkiem realizacji tych szczytnych celów było odrzucenie demokracji. Cóż bowiem miała i ma do zaoferowania demokracja, która zabiła tak prawego i uczciwego człowieka jak Sokrates, która podporządkowuje – tkwiącej w ciemnej jaskini- większości racje wykształconych elit i jednostek, która niweluje różnice wynikające z naturalnych dysproporcji zdolności i charakterów ludzi, która wreszcie zrównuje w prawach głupców i mędrców, oszustów i ludzi honoru?Od redakcji

Co znaczy i jak powiedzieć "państwo" po angielsku? - country, nation, state, polity, you, yer, yeh, realm Państwo i Prawo zawiera poza częścią artykułową działy: Orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego z glosami najwybitniejszych specjalistów; recenzje polskich i zagranicznych książek prawniczych, informacje o prawniczym ruchu naukowym w Polsce i za granicą, bieżącą polską ... zmień czas na 15 albo najlepiej 20 minut, bo ja piszę cały czas, w sensie, że nawet nie myślę nad kolejnymi państwami, tylko piszę bez zastanowienia bez ani sekundy przerwy, a i tak zawsze na końcu czasu zostaje mi ponad pół europy (tak, wiem, że wolno piszę, ale szybciej nie umiem) kamilos980 +1. Pozostanie misja, by z pożytkiem dla społeczeństwa, opisywać "Państwo PiS". Pozew Prokuratora Kierepki i nasza odpowiedź Prokurator Marian Kierepka z Prokuratury Okręgowej w Warszawie pozwał nasz serwis, gdyż poczuł się obrażony mianem „ziobrowego prokuratora" oraz cytowaniem artykułów z Gazety Wyborczej i Newsweeka. Francja u progu epoki nowożytnej to państwo, w którym widocznym był daleko posunięty proces unifikacji terytorialnej oraz politycznej.

Oto nowa zasada geopolityki: prawo do życia i do przeżycia stają się ważniejsze od suwerennego prawa do ... Państwo reguluje działalność szkolnictwa, instytucji nauki i kultury, mediów, organizacji pozarządowych. t9UKDOI8yY_00000050.

POWIĄZANE KSIĄŻKI