Opieka zdrowotna w systemie władzy publicznej w polsce

Opieka zdrowotna w systemie władzy publicznej w polsce - praca zbiorowa | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
6,25 MB
NAZWA PLIKU
Opieka zdrowotna w systemie władzy publicznej w polsce.pdf
ISBN
6779400393914

OPIS

Zagadnienia podjęte w niniejszej monografii to jedne z najważniejszych, z jakimi przyszło się w ostatnich latach mierzyć polskiemu prawodawcy. Sytuacja polskiego systemu opieki zdrowotnej jest obecnie tematem ożywionej dyskusji...?

Zgodnie z artykułem 68 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, każdy ma prawo do ochrony zdrowia.Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp ... Pacjent przebywający w zakładzie opieki zdrowotnej przeznaczonym dla osób wymagających całodobowych lub całodziennych świadczeń zdrowotnych (np. w szpitalu) ma prawo do przechowywania rzeczy wartościowych w depozycie.

Powinien być on jednak ustawa o zakładach opieki zdrowotnej, ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. W polskim systemie opieki zdrowotnej istnieje tylko jedna organizacja odpowiedzialna za pokrywanie kosztów leczenia - jest nią Narodowy Fundusz Zdrowia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI