Lot nad kukułczym gniazdem

Lot nad kukułczym gniazdem - Ken Kesey | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ken Kesey
WYMIAR
4,72 MB
NAZWA PLIKU
Lot nad kukułczym gniazdem.pdf
ISBN
8306264332228

OPIS

W Ameryce lat 60. XX wieku nie wydano lepszej powieści!Lot nad kukułczym gniazdem, genialny debiut Kena Keseya, rozszedł się w samych tylko Stanach Zjednoczonych w nakładzie 10 milionów egzemplarzy.Nakręcony na jego podstawie film Miloša Formana – z niezapomnianą kreacją aktorską Jacka Nicholsona – zdobył 5 Oscarów.McMurphy, szuler, dziwkarz i zabijaka, udaje wariata, żeby wykpić się od odsiadywania wyroku. Pobyt w szpitalu psychiatrycznym wydaje mu się dobrym żartem. Do chwili, gdy dowiaduje się, że nie odzyska wolności, dopóki nie uznają go za wyleczonego. Decyzja należy do Wielkiej Oddziałowej, z pozoru uosobienia słodyczy i dobroci, w rzeczywistości sadystki znęcającej się nad pacjentami.McMurphy, który buntuje przeciwko niej chorych, nagle zdaje sobie sprawę, że jeśli się przed nią nie ukorzy, nie opuści szpitala. Czy da się pokonać bezdusznemu Kombinatowi?

Produkt niedostępny. Rok wydania: 1993 Wydawnictwo: Da Capo Stan: Używana Rodzaj okładki: Twarda z obwolutą Wymiar: 22x30cm Waga: 0.5 kg TIN: T01197525.

Poznajemy wtedy wszystkich chorych i personel szpitala. Od chwili, gdy pojawia się McMurphy, a już szczególnie od momentu ... „Lot nad kukułczym gniazdem" Kena Keseya, to jedna z najważniejszych książek w moim życiu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI