Kodeks argumentacyjny dla prawników

Kodeks argumentacyjny dla prawników - Jerzy Stelmach | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jerzy Stelmach
WYMIAR
7,16 MB
NAZWA PLIKU
Kodeks argumentacyjny dla prawników.pdf
ISBN
1313176121508

OPIS

Dyskurs prawniczy toczy się niezależnie od przekonań teoretyków prawa. Z okoliczności, że przeminęła konferencyjno-seminaryjna moda nie wynika w szczególności, że znikły też problemy związane z dyskutowaniem przypadków trudnych w prawie. Prace poświęcone problematyce dyskursu prawniczego miały - prawie bez wyjątków - teoretyczny lub metateoretyczny charakter. W konsekwencji prace te nie wywarły żadnego, a w każdym razie żadnego poważniejszego wpływu na praktykę prawniczą. Ponieważ dużym zainteresowaniem cieszyły się zawsze prace, które proponowały konkretne metody i zasady postępowania, dające się po prostu wykorzystać w dyskursie argumentacyjnym, formuła kodeksu, katalogu zasad i reguł, oddawana do rąk Czytelnika wydaje się więc w naturalny sposób odpowiadać interpretacyjnym potrzebom. Nie bez znaczenia dla Autora niniejszej publikacji jest i ta okoliczność, że w literaturze prawniczej nie podjęto nigdy próby napisania kodeksu argumentacyjnego - wszystko zawsze rozpoczynało się i kończyło na poziomie teoretycznych sporów.W publikacji wykorzystano część znakomitego cyklu grafik Prof. Stanisława Wejmana.

Kodeks postępowania cywilnego. Kodeks rodzinny i opiekuńczy.

Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Kodeks argumentacyjny dla prawników Kodeks argumentacyjny dla prawników Jerzy Stelmach 0 ocen ... Nie bez znaczenia dla Autora niniejszej publikacji jest i ta okoliczność, że w literaturze prawniczej nie podjęto nigdy próby napisania kodeksu argumentacyjnego ? wszystko zawsze rozpoczynało się i kończyło na poziomie teoretycznych ... Omówione tematy : dyskurs argumentacyjny, katalog A : reguły ogólne, katalog B : reguły prawnicze, katalog C : argumenty i topiki prawnicze. Informacje o Kodeks argumentacyjny dla prawników - 8143399429 w archiwum Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI