Epidemia. Od dżumy, przez AIDS i ebolę, po COVID-19

Epidemia. Od dżumy, przez AIDS i ebolę, po COVID-19 - Sonia Shah | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sonia Shah
WYMIAR
8,48 MB
NAZWA PLIKU
Epidemia. Od dżumy, przez AIDS i ebolę, po COVID-19.pdf
ISBN
7447258068003

OPIS

PANDEMIA NADESZŁA SZYBCIEJ, NIŻ SIĘ SPODZIEWALIŚMYLudzie XXI wieku uważają, że nic nie jest w stanie ich zaskoczyć. Nowoczesne środki higieny i wysoko rozwinięta medycyna uśpiły naszą czujność. Ogłoszono wielki sukces współczesnego stylu życia. Przedwcześnie. Coraz więcej dzieci nie zostaje zaszczepionych, patogeny mutują, a antybiotyki wykazują mniejszą skuteczność… Zagrożenie rośnie, a my nie wiemy, jak z nim walczyć.Światowa Organizacja Zdrowia kieruje się interesem prywatnych inwestorów. Rządy państw bardziej dbają o budżety niż o zdrowie swoich obywateli. Firmy farmaceutyczne i lekarze zapewniają sobie niekończące się źródło pieniędzy, zalecając chorym nieskuteczne sposoby leczenia. A pacjenci dalej chorują i przenoszą wirusy.Epidemiolodzy twierdzą, że za kilkadziesiąt lat wybuchnie pandemia, która może zabić 165 milionów osób…Tak było do grudnia 2019 roku. W chińskim Wuchan wybucha epidemia, która w ciągu kilku tygodni rozprzestrzenia się na cały świat. Jesteśmy w oku cyklonu i nie mamy lekarstwa. Koronawirus pokazał, jak bezbronni jesteśmy w obliczu takiego zagrożenia. Czy jesteśmy w stanie wygrać tę nierówną walkę?Sonia Shah - urodziła się w 1969 roku w Nowym Jorku w rodzinie indyjskich imigrantów. Jest dziennikarką śledczą. Zajmuje się popularyzacją nauki, prawami człowieka i polityką międzynarodową. Wraz z synem została zarażona opornymi szczepami gronkowca i musiała się zmagać ze skutkami choroby. Jej poprzednia książka The Fever zachwyciła samego Billa Gatesa.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Jakoś tak się dzieje, że nagle niektóre książki nabierają nowych znaczeń, zaczynają grać ostrzejszymi tonami z tym, co... EPIDEMIA AIDS: najświeższe informacje, zdjęcia, video o EPIDEMIA AIDS; Epidemii AIDS nie ma, chociaż jest, czyli zamiatanie wirusa pod dywan Objaśnia mechanizmy stojące za powszechnie znanymi chorobami wirusowymi, od grypy po AIDS, ebolę i COVID-19, pokazując przy tym wpływ wirusów na różnorodne ekosystemy. Dziś przypuszcza się, że była to epidemia dżumy - choroby wywoływanej przez bakterię Yersinia pestis. Atakuje ona szczury, od których można się zarazić poprzez ukąszenie pchły.

2019-08-03 17:29:00 Objawy dżumy w dużym stopniu zależą od sposobu, w jaki zakażenie zostało przeniesione na człowieka. W zależności od objawów wyróżniono 3 główne postacie kliniczne dżumy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI