Jugosławia. Rozsypana układanka

Jugosławia. Rozsypana układanka - Beata Pomykalska | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Beata Pomykalska
WYMIAR
5,27 MB
NAZWA PLIKU
Jugosławia. Rozsypana układanka.pdf
ISBN
9427782836099

OPIS

"Nie tak dawno temu kilkaset kilometrów od południowych granic Polski istniało państwo przez wielu uważane za idealne. Powstało jako idée ?xe jednego człowieka, któremu udało się złożyć w całość układankę różnych narodów i grup etnicznych, języków i alfabetów, kultur i religii. Na kilka dekad w ramach projektu zwanego Jugosławia ujarzmił te wybuchowa mieszankę. Choć jego rządy nosiły cechy krwawej dyktatury, to póki żył, wszystko działało bez większych zarzutów. Bo (byłych) Jugosłowian więcej łączy, niż dzieli. Na gruzach ich niegdyś wspólnego państwa istnieje dziś kilka niezależnych republik.Chętnie spędzamy wakacje w Chorwacji, która od lat plasuje się w czołówce ulubionych kierunków Polaków. Czasem wpadniemy na narty do Słowenii, choć ta raczej przegrywa rywalizacje z Austrią czy Włochami. I na tym kończy się nasza dzisiejsza znajomość regionu…Dlatego zapraszamy w fascynującą podróż po ziemiach dawnej Jugosławii. Pokażemy mało znane miejsca, opowiemy ciekawe historie, wspomnimy unikatowe zjawiska i nietuzinkowych ludzi. Sprawimy, ze nad książką uniosą się niezwykle intensywne aromaty. Opowiemy, czym była Jugosławia, zanim zmiótł ja z powierzchni ziemi chory nacjonalizm, który najpierw zakiełkował w głowach kilku polityków, a później rozlał się szerokim strumieniem po całym kraju."Beata i Paweł Pomykalscy, autorzy

Księgarnia ArtTravel.pl ... Jugosławia Rozsypana układanka, Beata i Paweł Pomykalscy, 35,9 zł. Nie tak dawno temu kilkaset kilometrów od południowych granic Polski istniało panstwo przez wielu uwazane za idealne.

Powstało jako idée xe jednego , Jugosławia Rozsypana układanka, Księgarnia PWN Łódź zaprasza Powstało jako idée xe jednego człowieka, któremu udało sie złożyć w całość układankę różnych narodów i grup etnicznych, jezyków i alfabet Jugosławia. Rozsypana układanka (e-book) - Paweł Pomykalski, Beata Pomykalska - Książka w SwiatKsiazki.pl Jugosławia Rozsypana układanka - Beata Pomykalska, Paweł Pomykalski - opis książki: Nie tak dawno temu kilkaset kilometrów od południowych granic Polski istniało panstwo przez wielu uwazane za idealne.

POWIĄZANE KSIĄŻKI