Skóra bykai inne wiersze

Skóra bykai inne wiersze - Salvador Espriu | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Salvador Espriu
WYMIAR
3,91 MB
NAZWA PLIKU
Skóra bykai inne wiersze.pdf
ISBN
5420616037467

OPIS

Pierwszy w polszczyźnie książkowy wybór wierszy najwybitniejszego katalońskiego poety XX wieku. Wielka, wsparta na motywach mitologicznych i biblijnych, medytacja na temat śmierci, przechodzenia z ojczyzny żywych do świata umarłych (poemat „Cmentarz Sinery”, cykl „Godziny”), a także wieloaspektowa analiza problematyki wolności, przeznaczenia oraz moralności społecznej zawarta w alegorycznym poemacie „Skóra byka”. Wszystko to zostaje umieszczone w mitycznej geografii, którą można podzielić na „małą ojczyznę”, czyli Sinerę, oraz dużą – Sefarad. Ta druga, wywodząca się z tradycji judaistycznej, symbolizuje Hiszpanię, podobnie jak tytułowa „skóra byka”, która – rozpostarta – przypomina ten kraj swoim kształtem, nawiązuje też do narodowej tradycji corridy, a w poemacie Espriu zostaje dodatkowo wpisana w plan metafizyczny: judeo-chrześcijańską tradycję ofiary i odkupienia.

Ocena ogólna. 1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars.

Zamawiam buty na stronie nike.com i pojawiło się coś takiego 1.wiersz adresu 2.wiersz adnesu i nie wiem co wpisa ... Halloween to niezwykły dzień, na który czekają wszystkie dzieci! Najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, jednak od jakiegoś czasu jest niesamowicie popularne również w Polsce! Halloween świętujemy wieczorem 31 października. Wiersze na wieczór Halloween mogą okazać się niezwykle przydatne podczas rozmaitych gier np.

POWIĄZANE KSIĄŻKI