Zabytki Otmuchowa. Miasto i ludzie

Zabytki Otmuchowa. Miasto i ludzie - Marcin Dziedzic | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marcin Dziedzic
WYMIAR
6,18 MB
NAZWA PLIKU
Zabytki Otmuchowa. Miasto i ludzie.pdf
ISBN
1605321727404

OPIS

Autorzy starali się opisać historię i dzień dzisiejszy otmuchowskich zabytków. Nie tylko tych bardzo znanych, takich jak zamek i kościół parafialny, lecz także tych budzących dotąd mniejsze zainteresowanie, np. poczty, rzeźni czy gazowni. Praca jest oparta na literaturze naukowej i źródłach zgromadzonych w archiwach państwowych i kościelnych. Adresowana jest zarówno do specjalistów, jak i miłośników regionu, dlatego oprócz aparatu naukowego zawiera tłumaczenia inskrypcji, różne ciekawostki i biogramy ludzi związanych z miejskimi zabytkami.

17.00 w Kinie Podzamcze Samodzielność biskupów wrocławskich wpłynęła też na utworzenie z Otmuchowa miasta biskupiego. Prawa miejskie (na prawie niemieckim) otrzymał Otmuchów z rąk biskupa Przecława z Pogorzeli w roku 1374.

Miasto położone jest historycznie na Dolnym Śląsku, natomiast geograficznie na Przedgórzu Sudeckim, w Obniżeniu Otmuchowskim w ... Dawny pałacyk myśliwski (1703-1704) zabytki: pałace i dwory Otmuchów - Jezioro Otmuchowskie Jezioro Otmuchowskie to zaporowo-retencyjny zbiornik położony w zachodniej części miasta Otmuchów. Zabytki Otmuchowa. Miasto i ludzie - Marcin Dziedzic, Gabriela Dziedzic - opis książki: Autorzy starali się opisać historię i dzień dzisiejszy otmuchowskich zabytków.

POWIĄZANE KSIĄŻKI