Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski

Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski - Ziemowit Szczerek | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ziemowit Szczerek
WYMIAR
3,63 MB
NAZWA PLIKU
Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski.pdf
ISBN
1380392789370

OPIS

Czy polskie imperium było na wyciągnięcie ręki?O życiu, triumfie i upadku całych narodów często decyduje zwykły przypadek. We wrześniu 1939 roku Francuzi i Anglicy nie dotrzymali swoich zobowiązań, co nieodwołalnie zmieniło losy Polski i świata.W historii alternatywnej nasi sojusznicy uderzają na Niemców zza Linii Maginota. Po krótkiej kampanii polskie oddziały wkraczają do Berlina. Za Odrą i Nysą Polacy tworzą satelickie słowiańskie państwa. Pod polskim przywództwem powstaje wielkie przymierze krajów Międzymorza skierowane przeciwko Związkowi Radzieckiemu. II Rzeczpospolita zdobywa zamorskie kolonie i broń atomową.Ale inny bieg historii to także problemy: ukraiński terroryzm, emigracja polskich Żydów na Madagaskar, infrastrukturalne zacofanie, beznadziejna reputacja Polski za granicą.Rzeczpospolita od morza do morza, o której śnił marszałek Piłsudski, czy kolos na glinianych nogach?Kontrowersyjna i przekorna wizja. Unikalne połączenie historycznej wiedzy, literackiego polotu i nowoczesnej political fiction.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Wydawca: Horyzont. Formaty na czytniki Kindle, PocketBook oraz telefony z systemami Android, iOS, Windows.

Alternatywna historia Polski Słodkie zwycięstwo to próba pokazania takiej historii Polski, która nie miała okazji się wydarzyć. Rzeczpospolita Zwycięska. Alternatywna Historia Polski Książka już od 21,99 zł - od 21,99 zł, porównanie cen w 18 sklepach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI