Poszerzanie pola literackiego. Studia o literackości w internecie

Poszerzanie pola literackiego. Studia o literackości w internecie - Elżbieta Winiecka | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Elżbieta Winiecka
WYMIAR
11,57 MB
NAZWA PLIKU
Poszerzanie pola literackiego. Studia o literackości w internecie.pdf
ISBN
6427907070408

OPIS

Tematem książki jest literatura cyfrowa: jej status, właściwości, związki i zerwania z tradycją, a także wyzwania, jakie stawia swoim czytelnikom.W mediach elektronicznych granice pomiędzy sztukami i dyskursami się zacierają, a dotychczasowe kategorie opisu stają się niewystarczające, niekiedy nawet całkiem nieprzydatne. Rozważaniom o utworach e-literackich towarzyszą więc pytania o status literatury elektronicznej, która ma często charakter multimedialny i hybrydyczny. Stąd wynika zasadnicza trudność w jej odbiorze, jest to także przyczyna niewystarczalności literaturoznawczych narzędzi i kategorii stosowanych do jej opisu.Często formułowana dziś teza o osłabianiu i kurczeniu się pola literackiego znajduje przeciwwagę w formułowanym przez autorkę stanowisku, że media cyfrowe mogą przyczynić się do poszerzenia zasięgu oddziaływania praktyk literackich, dostarczając czytelnikom nowych doznań i angażując ich uwagę. Zamiast podsuwania gotowych odpowiedzi, książka zachęca do podjęcia namysłu nad zjawiskami i problemami, które wyłaniają się na skutek głębokich przekształceń medialnych współczesnej kultury.„Książka Elżbiety Winieckiej jest pozycją ważną dla rozwoju szeroko pojętej myśli literaturoznawczej – zarówno tej zajmującej się nowymi zjawiskami literackimi, jak i tej tradycyjnej, zdającej jednak sobie sprawę z wpływu nowych form literackich na kształt literatury zastanej. Autorka kompetentnie charakteryzuje zjawiska cyberliteratury i literatury cyfrowej w bogatym kontekście stanu badań, tworząc kompendium wiedzy na ten temat”.Dr hab. Ewa Szczęsna, prof. UW

Format: ... Często formułowana dziś teza o osłabianiu i kurczeniu się pola literackiego znajduje przeciwwagę w formułowanym przez autorkę stanowisku, że media cyfrowe mogą przyczynić się do poszerzenia zasięgu oddziaływania praktyk ... "BYSTRZAK" sklep z zabawkai edukacyjnymi.

Wspieraj Legalne Źródła zamiast strony typu chomikuj. Szczegóły: Poszerzanie pola literackiego - Winiecka Elżbieta. Tytuł: Poszerzanie pola literackiego Podtytuł: Studia o literackości w internecie Autor: Winiecka Elżbieta Wydawnictwo: Universitas ISBN: 9788324236022 Języki: polski Rok wydania: 2020 Ilość stron: 420 Format: 15 x 23.5 cm Oprawa: Miękka ze skrzydełkami Poszerzanie pola literackiego Studia o literackości w internecie- bezpłatny odbiór zamówień w Krakowie (płatność gotówką lub kartą).

POWIĄZANE KSIĄŻKI