MERITUM Ochrona danych osobowych

MERITUM Ochrona danych osobowych - Michał Czerniawski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Michał Czerniawski
WYMIAR
5,56 MB
NAZWA PLIKU
MERITUM Ochrona danych osobowych.pdf
ISBN
6897981956542

OPIS

Publikacja stanowi praktyczne kompleksowe omówienie przepisów kształtujących ochronę danych osobowych zarówno na płaszczyźnie krajowej, jak i międzynarodowej oraz europejskiej.W opracowaniu przedstawiono problematykę ochrony danych osobowych z perspektywy poszczególnych sektorów i zagadnień szczególnych, omawiając m.in. ochronę danych osobowych w:sektorze łączności elektronicznej, medycynie, oświacie, bankowości, sektorze ubezpieczeniowym, samorządzie terytorialnym, działalności literackiej, artystycznej i akademickiej.Poruszono w nim także wybrane problemy związane z ochroną danych osobowych, takie jak: sztuczna inteligencja, blockchain, zagadnienia kolizyjnoprawne czy własność intelektualna.Ponadto:ilustracją omawianych zagadnień są liczne przykłady praktyczne wyraźnie wyodrębnione w tekście; dla każdego z omawianych zagadnień wskazana jest podstawa prawna; poszczególne tematy opatrzone są również wykazem orzecznictwa (z przytoczeniem istotnych tez); tekst podzielono na szczegółowe części i opatrzono na marginesie numerami bocznymi; istotne kwestie, na które należy zwrócić szczególną uwagę, zamieszczone są w ramkach z opisem „WAŻNE!”; publikacja zawiera szczegółowy indeks rzeczowy, którego hasła – dla szybkiego odnalezienia zagadnienia w tekście – odnoszą się do numerów bocznych.Autorami opracowania są praktycy – zarówno sędziowie, adwokaci i radcowie prawni, jak i przedstawicie administracji – z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, uznani specjaliści z zakresu ochrony danych osobowych, a także teoretycy z różnych ośrodków akademickich.Adresaci:Książka jest przeznaczona dla prawników praktyków, podmiotów stosujących prawo we wszystkich sektorach,oraz organów administracji publicznej i sądów.

Ochrona danych osobowych, to zabezpieczenie tych danych przed ich utratą, wyciekiem, czy niepowołanym dostępem - niedopuszczenie do sytuacji, aby te dane były przetwarzane przez osoby nie mające do tego upoważnienia. Ochrona danych osobowych — zespół regulacji prawnych (zmienionych po wejściu ustawy RODO), które dotyczą posługiwania się danymi osobowymi.Ich celem jest ochrona prywatności i bezpieczeństwo danych osobowych każdego z nas. Taką ochronę zapewnić musi każdy podmiot działający na terenie UE, począwszy od jednoosobowych działalności gospodarczych po duże międzynarodowe ... Szanowni Państwo, Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

red.Lubasz Dominik ISBN:9788381870351 - Książki - Prawo - Seria MERITUM. Księgarnia internetowa dla spragnionych wiedzy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI