Serce w serce

Serce w serce - Grzegorz Kasjaniuk | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Grzegorz Kasjaniuk
WYMIAR
4,66 MB
NAZWA PLIKU
Serce w serce.pdf
ISBN
9441752263961

OPIS

Hafnarfjordur na Islandii, polscy męczennicy (franciszkanie) w Peru, Gietrzwałd i osobiste nawrócenie autora. Wszystko to łączy ze sobą maleńka miejscowość pod Zambrowem i wydarzenia, które się w niej rozegrały. W poniedziałek rano, 30 lipca 1984 r. siostra Czesława Polak (wtedy jeszcze osoba świecka) przechodziła skrajem sosnowego zagajnika z naręczem polnych kwiatów. Nagle zauważyła postać przypominającą Zbawiciela. Nieznajomy, w jasnej szacie, nieprzypominającej współczesnych ubrań, szedł z pochyloną głową. Dopiero kiedy postać nagle zniknęła z jej oczu, do Czesławy dotarło, że dane jej było spotkać na swojej drodze samego Jezusa Chrystusa. 6 grudnia 1992 r. S. Czesława widziała też Matkę Bożą zdążającą do kaplicy. Od tego momentu Niepokalana stale towarzyszy siostrze zakonnej w wizjach. To zdarzenie odmieniło życie Czesławy, a potem także wielu pielgrzymów, którzy nawiedzając to miejsce, byli świadkami nadprzyrodzonych zjawisk. Widywali krew na twarzy figury Jezusa w kaplicy, słyszeli śpiew aniołów, a kilka osób miało okazję dojrzeć słońce wirujące na niebie.Przymierze Dwojga Serc – teraz złączy się z Twoim!

"Romantyczność" Adama Mickiewicza, w której poeta zawarł manifest romantyzmu. Zdanie "miej serce i patrzaj w serce" wypowiada narrator, podsumowując w ten sposób scenę, której był świadkiem na rynku małego miasteczka. Serce pracuje bezustannie, pompując krew w dzień i w nocy.

Uczucie bicia serca to znak, że będziesz obawiał się o bliską osobę. Kiedy śnisz, że boli Cię serce, może to oznaczać, że masz problemy psychiczne, a jeśli na jawie jesteś zdrowy, jest to znak, że masz złamane serce. Serce - w tradycyjnej europejskiej sztuce i folklorze serce jest przedstawiane jako stylizowany kształt, najczęściej koloru czerwonego, co symbolizuje krew, a w wielu kulturach także namiętność i silne uczucia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI