Tutoring. Teoria, praktyka, studia przypadków

Tutoring. Teoria, praktyka, studia przypadków - BARTOSZ FINGAS | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
BARTOSZ FINGAS
WYMIAR
12,12 MB
NAZWA PLIKU
Tutoring. Teoria, praktyka, studia przypadków.pdf
ISBN
8455351980514

OPIS

Tutoring jest jedną z metod edukacji spersonalizowanej, polegającą na systematycznej pracy w relacji mistrz–uczeń. Ma na celu wspieranie ucznia w rozwijaniu jego potencjału w oparciu o jego umiejętności i zainteresowania.Treść książki obejmuje:założenia teoretyczne tutoringu, opis procesu stawania się tutorem, wdrażanie i finansowanie programów tutoringowych, funkcjonowanie tutoringu w szkole, na uczelni i w edukacji nieformalnej, np. w organizacjach pozarządowych, studia przypadków – opisy funkcjonowania tutoringu w różnych instytucjach, wywiady z praktykami tutoringu.Niewątpliwym walorem tej książki jest jej kompleksowość: autorzy kładą nacisk zarówno na wnikliwy opis teoretycznych podstaw metody, jak i na konkretne przykłady jej zastosowania.Adresaci:Publikacja stanowi bogate źródło wiedzy o tej metodzie oraz znakomitą inspirację do jej stosowania i wdrażania. Adresatami książki są osoby interesujące się edukacją w szkole i na uczelni oraz edukacją nieformalną i rozwojem osobistym." Książka ta jest niezwykle ważną i potrzebną pozycją na polskim rynku wydawniczym. Przygotowane przez wybitnych znawców problematyki kompendium wiedzy na temat tutoringu stanowi lekturę obowiązkową dla wszystkich pragnących poznać najważniejsze trendy współczesnej edukacji. Dr Małgorzata Sidor-Rządkowska Politechnika Warszawska Pierwsza część niniejszej pracy zawiera świetne kompendium wiedzy na temat tutoringu. Autorzy wskazują na badania i projekty dotyczące zastosowania tej metody. Jednak szczególnie interesujące jest ukazanie przypadków praktycznego i – co najważniejsze – udanego zastosowania tego podejścia. Otrzymujemy zbiór inspirujących relacji z procesu wdrażania metody tutoringu do pracy szkoły, uniwersytetu oraz organizacji pozarządowych, możemy także przeanalizować wywiady z uczestnikami projektów tutoringowych.Dr Stanisław Kowal kierownik Studium Kształcenia Nauczycieli na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Kup teraz do -50%! Tutoring jest jedną z metod edukacji spersonalizowanej, polegającą na systematycznej pracy w relacji mistrz-uczeń. Ma na celu wspieranie ucznia w rozwijaniu jego potencjału w oparciu o jego umiejętności i zainteresowania.

336 %a Tekst %b txt %2 rdacontent "Tutoring. Teoria, praktyka, studia przypadków" pod redakcją Piotra Czekierdy, Bartosza Fingasa i Marcina Szali jest pierwszą w Polsce książką, która w sposób kompleksowy przedstawia zjawisko tutoringu - zarówno pod kątem teorii, praktyki i konkretnych przykładów jej zastosowania w różnych kontekstach: szkolnym, akademickim i pozaformalnym. Tutoring.

POWIĄZANE KSIĄŻKI