Terminowe umowy o pracę na nowych zasadach. Najważniejsze pytania i odpowiedzi

Terminowe umowy o pracę na nowych zasadach. Najważniejsze pytania i odpowiedzi - Paulina Zawadzka-Filipczyk | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Paulina Zawadzka-Filipczyk
WYMIAR
9,21 MB
NAZWA PLIKU
Terminowe umowy o pracę na nowych zasadach. Najważniejsze pytania i odpowiedzi.pdf
ISBN
7683717440114

OPIS

W dniu 22 lutego 2016 r. weszły w życie zmiany przepisów kodeksu pracy, które znacząco zmieniły zasady zawierania oraz wypowiadania umów o pracę na czas określony.W poradniku w sposób przystępny na konkretnych przykładach wyjaśniono, jakie przepisy należy stosować w stosunku do umów terminowych obowiązujących w dniu wejścia w życie nowelizacji. Omówiono ich status i wskazano, które umowy:ulegną rozwiązaniu na dotychczas obowiązujących warunkach, i w jakim wymiarze zostaną wliczone do nowego limitu umów, zostaną objęte nowym okresem wypowiedzenia, przekształcą się w umowy na czas nieokreślony.Szczegółowo przedstawiono również zasady zawierania umów terminowych zgodnie z nowym obwiązującym stanem prawnym. Wszystkie zagadnienia opracowane zostały w formie pytań i odpowiedzi z podaniem konkretnych stanów faktycznych oraz propozycji rozwiązania kontrowersyjnych i trudnych niekiedy problemów.

Każdej ze stron umowy przysługują też pewne przywileje. Przepisy prawa pracy nic nie mówią na temat długości trwania umowy o pracę na czas określony. Co do zasady strony mają tu swobodę co do wyznaczenia terminu końcowego.

4 u.z.k.p. do umów o pracę na czas okre-ślony, trwających w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy, ma za-stosowanie zmieniony przepis art.

POWIĄZANE KSIĄŻKI