Postępowanie w sprawach o zabezpieczenie spadku, spis inwentarza i wykaz inwentarza

Postępowanie w sprawach o zabezpieczenie spadku, spis inwentarza i wykaz inwentarza - Marcin Uliasz | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marcin Uliasz
WYMIAR
5,53 MB
NAZWA PLIKU
Postępowanie w sprawach o zabezpieczenie spadku, spis inwentarza i wykaz inwentarza.pdf
ISBN
1355320040440

OPIS

Książka zawiera kompleksowe omówienie przebiegu postępowania w sprawach o zabezpieczenie spadku, spis inwentarza oraz wykaz inwentarza. W opracowaniu wyjaśniono wiele praktycznych zagadnień związanych z dokonywaniem czynności przez uczestników tych postępowań oraz działania organów procesowych zarówno w fazie rozpoznawczej, jak i w fazie wykonawczej.Publikacja uwzględnia najnowsze zmiany wprowadzone ustawą z dnia 20 marca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw. Zmiany te dotyczą m.in.:odpowiedzialności za długi spadkowe, wprowadzenia do kodeksu cywilnego i kodeksu postępowania cywilnego przepisów odnoszących się do instytucji wykazu inwentarza, procesu dochodzenia należności wobec spadkobierców dłużnika.W opracowaniu znajdą Państwo odpowiedzi na pytania:Jakie są stadia postępowania o zabezpieczenie spadku? Jak ustalić wartość stanu czynnego spadku na podstawie spisu inwentarza? Jakie są warunki formalne i podatkowe wniosku o zabezpieczenie spadku? Jakie są różnice między spisem inwentarza a wykazem inwentarza? Jakie są koszty postępowania w sprawach o zabezpieczenie spadku i spis inwentarza? Jakie informacje należy zawrzeć sporządzając protokół zawierający spis inwentarza? Jak przebiega postępowanie w sprawach o ogłoszenie wykazu inwentarza?Adresaci:Książka przeznaczona jest dla sędziów, referendarzy sądowych, komorników sądowych, adwokatów, radców prawnych i aplikantów.

Zgodnie z art. 1031 § 2 kodeksu cywilnego, w przypadku przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza, spadkobierca odpowiada za długi spadkowe do wartości ustalonego w wykazie stanu czynnego spadku. Mówią o tym art.

Jej wymiary to 175x245. Książka zawiera kompleksowe omówienie przebiegu postępowania w sprawach o zabezpieczenie spadku, spis inwentarza oraz wykaz inwentarza. W opracowaniu wyjaśniono wiele praktycznych zagadnień związanych z dokonywaniem czynności przez uczestników tych postępowań oraz działania organów procesowych zarówno w fazie rozpoznawczej, jak i w fazie wykonawczej. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 1 października 1991 r.

POWIĄZANE KSIĄŻKI