Prawa zwierząt. Praktyczny przewodnik

Prawa zwierząt. Praktyczny przewodnik - Karolina Kuszlewicz | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Karolina Kuszlewicz
WYMIAR
3,44 MB
NAZWA PLIKU
Prawa zwierząt. Praktyczny przewodnik.pdf
ISBN
7393582951950

OPIS

Książka zawiera omówienie narzędzi prawnych, które mogą służyć poprawie losu zwierząt, zarówno w odniesieniu do bieżącej interwencyjnej pomocy poszczególnym z nich, jak i w ujęciu bardziej systemowym. Wskazano najważniejsze przepisy ustawy o ochronie zwierząt. Zwrócono uwagę na te obszary, w których konieczne są zmiany systemowe w prawie.W opracowaniu przedstawiono takie zagadnienia jak:zakres ochrony przypisany poszczególnym kategoriom zwierząt; przestępstwo znęcania się nad zwierzętami, a także doprowadzenie do przepadku zwierzęcia i ukarania sprawcy wraz z ewentualnym zakazem posiadania zwierząt; wymogi formalnoprawne, jakie należy spełnić, aby odebranie zwierzęcia było zgodne z prawem.Opracowanie zawiera analizę wielu wyroków sądów w sprawach zwierząt, w tym dotyczących przestępstw popełnionych ze szczególnym okrucieństwem.Adresaci:Publikacja przeznaczona jest zarówno dla organizacji tworzących wielkie kampanie społeczne czy angażujących się w strategicznie ważne procesy sądowe dla zwierząt, jak i dla tych osób, które działają lokalnie i samotnie walczą o prawa zwierząt. Ponadto opracowanie jest również praktycznym przewodnikiem dla organów ścigania, sądów, organów administracji publicznej i innych instytucji.Karolina Kuszlewicz na Targach Książki

Napisz recenzję o produkcie: Prawa zwierząt. Praktyczny przewodnik Twoja ocena. Prawa zwierząt Praktyczny przewodnik Autorka: Karolina Kuszlewicz Książka zawiera omówienie narzędzi prawnych, które mogą służyć poprawie losu zwierząt, zarówno w odniesieniu do bieżącej interwencyjnej pomocy poszczególnym z nich, jak i w ujęciu bardziej systemowym. "Prawa zwierząt.

5 dni roboczych. Nr produktu: 19305/az/3113.

POWIĄZANE KSIĄŻKI