Odwołanie darowizny

Odwołanie darowizny - Szymon Solarski | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Szymon Solarski
WYMIAR
9,7 MB
NAZWA PLIKU
Odwołanie darowizny.pdf
ISBN
9058199265269

OPIS

Publikacja jest jedynym na rynku wydawniczym kompleksowym opracowaniem dotyczącym odwołania darowizny. Będzie pomocna w wyjaśnianiu wielu problemów praktycznych związanych z tym zagadnieniem, wśród których można wskazać m.in. na kwestie odnoszące się do:obliczania terminu do złożenia oświadczenia o odwołaniu darowizny, oznaczania stosunków prawnych wyłączonych spod zasad darowizny, formy oświadczenia o odwołaniu darowizny, a także przebaczenia, wskazania podmiotów uprawnionych do odwołania darowizny, oznaczania przyczyn powodujących ustanie darowizny, określenia przesłanek odwołania wykonanej i niewykonanej darowizny, skutków odwołania darowizny, w tym również na tle małżeńskiego ustroju majątkowego.Autor porusza wątki prawnoporównawcze oraz przedstawia propozycje de lege ferenda, mogące zachęcić do szerszej dyskusji nad przyszłymi uregulowaniami odwoływania darowizny.Adresaci:Książka jest przeznaczona dla prawników praktyków, w tym notariuszy, sędziów i adwokatów, oraz pracowników naukowych zajmujących się omawianą tematyką.

Jednak odwołanie na podstawie rażącej niewdzięczności jest ograniczone terminem. Regulację terminu do odwołania zawiera art.

§ 2. Zwrot przedmiotu odwołanej darowizny powinien nastąpić stosownie do przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI