Inne możliwości. Rozmowy z amerykańskimi poetami.

Inne możliwości. Rozmowy z amerykańskimi poetami. - Julia Fiedorczuk | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Julia Fiedorczuk
WYMIAR
10,95 MB
NAZWA PLIKU
Inne możliwości. Rozmowy z amerykańskimi poetami..pdf
ISBN
5813040288762

OPIS

Prezentowana książka składa się z zapisu sześciu rozmów z poetami amerykańskimi przeprowadzonych w latach 2013?2017 osobiście lub korespondencyjnie. Sześcioro moich rozmówców to poeci należący do różnych pokoleń (najstarszy, W. S. Merwin, urodził się w 1927 roku, najmłodsza, Camille T. Dungy ? w roku 1972). Wywodzą się oni z różnych tradycji poetyckich. Ukształtowały ich różne doświadczenia, różne geografie, różne wybory estetyczne. Mają jednak pewną cechę wspólną: poza oczywistym faktem, iż piszą po angielsku, łączy ich także głębokie zainteresowanie pozaludzką przyrodą przekładające się na różne formy zaangażowania w sprawę ochrony środowiska naturalnego, obejmujące pracę intelektualną i twórczą, oraz ? w niektórych przypadkach ? aktywizm.

Wywiady z poetami brytyjskimi (1985, 2010) Smak detalu i inne ogólniki (1995) Po stykach (2005) Ucieczka w bok. Pytania i odpowiedzi (2010) Ucieczka w bok (wydanie poszerzone, 2016) Złożoność nie jest zbrodnią.

Przez wiersz, który wybrali dla facebookowych znajomych ... Jeszcze inni z pobudek czysto narcystycznych: marzą, by zobaczyć swoje nazwisko na tablicy darczyńców. Jedna z największych amerykańskich fundacji, Carnegie Foundation, początkowo była przykładem takich właśnie ambicji.

POWIĄZANE KSIĄŻKI