Herby i znaki mennicze na szelągach polskich i z Polską związanych

Herby i znaki mennicze na szelągach polskich i z Polską związanych - Dariusz Marzęta | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Dariusz Marzęta
WYMIAR
7,30 MB
NAZWA PLIKU
Herby i znaki mennicze na szelągach polskich i z Polską związanych.pdf
ISBN
1626591955543

OPIS

Historia polskiego szeląga rozpoczęła się w roku 1454 wraz z przywilejem Kazimierza Jagiellończyka i toruńską emisją dla ziemi pruskiej. Szeląg był początkowo monetą bardzo wysokiej próby. Z biegiem czasu ewoluował jednak podobnie jak cały polski system monetarny. Po pewnym czasie stał się monetą bilonową, a w końcu miedzianą. Towarzyszył polskim dziejom przez trzy i pół wieku, do końca istnienia Pierwszej Rzeczpospolitej. Ostatnim akcentem tej pięknej historii była emisja Wolnego Miasta Gdańska w roku 1812.?

Z biegiem czasu ewoluował jednak podobnie jak cały polski system monetarny. Po pewnym czasie stał się monetą bilonową, a w końcu miedzianą. Historia polskiego szeląga rozpoczęła się w roku 1454 wraz z przywilejem Kazimierza Jagiellończyka i toruńską emisją dla ziemi pruskiej.

Historia polskiego szeląga rozpoczęła się w roku 1454 wraz z przywilejem Kazimierza Jagiellończyka i toruńską emisją dla ziemi pruskiej. Szeląg był początkowo monetą ze srebra wysokiej próby. Herby i znaki mennicze na szelągach polskich i z Polską związanych, Lublin 2014 Ekskluzywne wydanie: twarda okładka, papier kredowy, ponad 100 doskonałej jakości zdjęć. Herb Polskie produkty już od 5,67 zł Zobacz produkty od Ceneo.

POWIĄZANE KSIĄŻKI