Tam, gdzie zawracają bociany

Tam, gdzie zawracają bociany - Joanna Jagiełło | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joanna Jagiełło
WYMIAR
6,82 MB
NAZWA PLIKU
Tam, gdzie zawracają bociany.pdf
ISBN
8100913652752

OPIS

III Nagroda w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.Szymon nie potrafi sobie poradzić z widmami przeszłości. Obwinia się o to, że jego przyjaciel jest w śpiączce. Ale dziadek, do którego chłopak jedzie na wakacje, również nie może zapomnieć o strasznym błędzie z młodości. Tymczasem w ruinach spalonego szpitala psychiatrycznego ktoś kładzie kwiaty i zapala znicze. Szymon i jego nowa koleżanka Lena szybko odkrywają, że w Bocianach Małych nic nie jest takie, jakie się wydaje. Kto szuka zemsty? Czym jest prawdziwa odwaga? Czy dawne tragedie mogą położyć się cieniem na teraźniejszości? I wreszcie: czy jest tu miejsce na miłość?Joanna Jagiełło (ur. 1974) ukończyła wydział anglistyki na UW. Współpracowała z czasopismami „Perspektywy” oraz „Cogito” jako dziennikarka i autorka materiałów do nauki języka angielskiego. Uczyła na wydziale anglistyki oraz w liceach i gimnazjach. Przez wiele lat pracowała jako redaktorka podręczników do języka angielskiego. Jest autorką dwóch powieści dla dorosłych: „Hotel dla twoich rzeczy” (2014) i „Taki wstyd” (2016) oraz dwóch tomików poetyckich: „Moje pierwsze donikąd” (1997) i „Ślady” (2013). Pisze także dla dzieci: „Oko w oko z diplodokiem” (2013), „Pamiętnik Czachy” (2014) i dla młodzieży: „Jak ziarnka piasku” (2018), „Zielone martensy” (2017), „Kawa z kardamonem” (2011), „Czekolada z chili” (2013). Jej powieść „Jak ziarnka piasku” otrzymała nagrodę „Książka Roku 2018” Polskiej Sekcji IBBY i została wpisana na listę White Ravens 2019.Oprócz pisania autorka lubi grać na gitarze, śpiewać i malować. Ma dwie córki. Mieszka w Warszawie.

Choćby jak w przypadku bohatera książki „Tam, gdzie zawracają bociany" Joanny Jagiełło: potworna burza podczas harcerskiego obozu nic nie zrobiła Szymonowi, udało mu się ujść z żywiołu z życiem. W „Tam, gdzie zawracają bociany" dzieciaki konfrontują się z bolesną rzeczywistością, z sekretami, które dorośli trzymają blisko serca, z rozpaczą, która nie mija jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. To jedno lato nad jeziorem okaże się być prawdziwą lekcją, która odmieni wszystko. Tam, gdzie zawracają bociany.

Czasem myślimy instynktownie, robimy rzeczy mechanicznie. Choćby jak w przypadku bohatera książki „Tam, gdzie zawracają bociany" Joanny Jagiełło: potworna burza podczas harcerskiego obozu nic nie zrobiła Szymonowi, udało mu się ujść z żywiołu z życiem. W „Tam, gdzie zawracają bociany" dzieciaki konfrontują się z bolesną rzeczywistością, z sekretami, które dorośli trzymają blisko serca, z rozpaczą, która nie mija jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI