O prawicy i lewicy

O prawicy i lewicy - Marek Jan Chodakiewicz | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marek Jan Chodakiewicz
WYMIAR
11,7 MB
NAZWA PLIKU
O prawicy i lewicy.pdf
ISBN
6609386204670

OPIS

Marek Chodakiewicz w niepowtarzalny sposób wyjaśnia pochodzenie oraz dzisiejsze usytuowanie pojęć lewicy i prawicy. Wbrew teoriom o końcu historii idei - żyją one bardziej niż kiedykolwiek. Pozycja jest wznowieniem klasycznej pozycji, "encyklopedii kulturowej" uznanego autora z 1996 roku."O prawicy i lewicy" w naukowy, ale przystępny i precyzyjny ? sposób przybliża i opisuje teorię, historię i praktykę lewicy oraz (znacznie szerzej) prawicy ? od Rewolucji Francuskiej, przez kontrrewolucję, klasyków myśli politycznej i rzeczywistość PRL i ruchu antykomunistycznego po dzień dzisiejszy, przedstawiony w perspektywie europejskiej, amerykańskiej i polskiej. Przy okazji wprowadza do obiegu kolejne terminy: kleptokratów „liberałów” czy szantażu antysemickiego, oraz odpowiada na pytanie czy Cywilizacja Zachodnia to rzeczywiście „ciemnogród”? Katechizm prawicy dla osób mniej zaznajomionych z teorią i praktyką myśli i ruchów politycznych, ale również dla prawdziwych politycznych wyjadaczy.

Przeczytaj recenzję O prawicy i lewicy. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Liberał-centrysta o prawicy i lewicy.

Mimo tego nadal aktualny, dlatego podstawowa wiedza na temat prawicy i lewicy jest ważna do poznania bardziej szczegółowych podziałów takich jak skrajna prawica-lewica, centroprawica-lewica, centrum i jeszcze inne, bardziej szczegółowe podziały. Lewica i prawica to terminy powszechnie używane w polityce. Lewicą określamy osoby i partie liberalne, progresywne i socjalistyczne, natomiast prawicą osoby i partie o poglądach tradycjonalistycznych i konserwatywnych.

POWIĄZANE KSIĄŻKI