Krukowate

Krukowate - Janusz Węgiełek | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Janusz Węgiełek
WYMIAR
6,25 MB
NAZWA PLIKU
Krukowate.pdf
ISBN
3384602967879

OPIS

Autor przejmująco i realistycznie przedstawił rzeczywistość schyłku rządzonej przez komunistów Polski, atmosferę nadziei ale także strachu, podejrzeń, inwigilacji. Znakomicie pokazał Węgiełek Mokotów i mieszkańców tej urokliwej, a mało literacko opisanej dzielnicy Warszawy, na przykładzie młodej rodziny inteligenckiej zaangażowanej w działania opozycji antyreżimowej; dzielnicy, na którą rzuca ponury cień po sąsiedzku usytuowana centrala terroru, czyli gmachy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przy ulicy Rakowieckiej. Narrator-bohater doprowadzony zostaje do stanupsychicznego kryzysu, totalnego zagrożenia i skrajnego sceptycyzmu – nie wierzy nikomu i niczemu. Te fragmenty Krukowatych przypominają trochę „warszawski realizm” prozy Marka Nowakowskiego z lat stanu wojennego, a trochę grozę utworów Kafki lub Orwella. Wartość poznawczą ma również część dzieła przedstawiająca początki III RP, pracę głównego bohatera w Komisji Likwidacyjnej kiedy z bliska obserwował początki politycznej kariery swoich kolegów z niedawnej opozycji antykomunistycznej, „chłopców z Gdańska”.Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

W Wikimedia Commons znajdują się multimedia związane z tematem: Krukowate: Zobacz w Wikispecies systematykę: Krukowate: Ta kategoria grupuje artykuły opisujące ptaki zaliczane do rodziny krukowatych (Corvidae) Strony w kategorii „Krukowate" ... Krukowate Autor przejmująco i realistycznie przedstawił rzeczywistość schyłku rządzonej przez komunistów Polski, atmosferę nadziei ale także strachu, podejrzeń, inwigilacji. Książka została wyróżniona przez jury Nagrody Literackiej im. Książka Krukowate autorstwa Węgiełek Janusz , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 24,36 zł .

Zobacz inne Historia i literatura faktu, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Kategoria:Krukowate. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania.

POWIĄZANE KSIĄŻKI