Rzeźnia numer pięć

Rzeźnia numer pięć - Kurt Vonnegut | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Kurt Vonnegut
WYMIAR
6,64 MB
NAZWA PLIKU
Rzeźnia numer pięć.pdf
ISBN
2140348889013

OPIS

Jedna z największych powieści antywojennych w literaturze światowej.W zamyśle autora miała to być jego pierwsza książka. A jednak Vonnegut potrzebował dystansu lat, a także doświadczenia wynikającego z publikacji czterech wcześniejszych powieści, by wreszcie przelać na papier swe doświadczenia z czasów, kiedy jako jeniec wojenny był świadkiem bombardowania Drezna. W rezultacie powstała książka uchodząca za jedną z najwybitniejszych amerykańskich powieści antywojennych. Jest to książka o pisarzu, który nie potrafi wymazać z pamięci wspomnień z czasów wojny, chociaż z racji swego zawodu od lat zajmuje się tworzeniem fikcji; książka silnie autobiograficzna, mieszająca dokument z science fiction, pełna trupów i gwałtu, oskarżeń i egzorcyzmów, panicznego strachu i miłości; wreszcie – mówiąc słowami autora – książka „krótka i popaprana, bo o masakrze nie sposób powiedzieć nic inteligentnego”.Wspaniałe dzieło… i bardzo śmieszna książka, która nie pozwala nam na uśmiech. Smutna książka bez łez.„Life”

Zobacz inne Powieści i opowiadania, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Rzeźnia numer pięć . Kurt Vonnegut.

Kurt Vonnegut Jr. Rzeźnia numer pięć Czyli krucjata dziecięca Czyli obowiązkowy taniec ze śmiercią (Przełożył: Lech Jęczmyk) STRONA 2.

POWIĄZANE KSIĄŻKI