[OUTLET] Odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy

[OUTLET] Odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy - Anna Falkowska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Falkowska
WYMIAR
6,56 MB
NAZWA PLIKU
[OUTLET] Odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy.pdf
ISBN
7297304586070

OPIS

Towar z kategorii OUTLET.Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia:- uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę,- zagięcia, zżółknięcia stron,- brakujące dodatki (np. płyty, art. papiernicze, naklejki) itp.- brakujące baterie, popsute elementy dźwiękowe.Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy.Ilość egz. ograniczona. Umowa sprzedaży jest najczęściej zawieraną umową zarówno w obrocie konsumenckim, jak i gospodarczym. Wadliwość przedmiotu sprzedaży rodzi nie tylko dotkliwe skutki ekonomiczne, lecz także wiele problemów prawnych.Prezentowana książka jest monograficznym opracowaniem problematyki instytucji rękojmi z jednoczesnym wskazaniem jej historycznej ewolucji. Przedstawia bowiem całość zagadnień związanych z odpowiedzialnością sprzedawcy za wady fizyczne rzeczy w prawie polskim - od regulacji obowiązujących w 1918 r. aż do najnowszych rozwiązań stanowiących implementacje dyrektywy Unii Europejskiej.

o to ... Zgodnie bowiem z art. 559 kodeksu cywilnego: Sprzedawca jest odpowiedzialny z tytułu rękojmi za wady fizyczne, które istniały w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego lub wynikły z przyczyny tkwiącej w rzeczy sprzedanej w tej samej chwili.

Przedmiotem takiej odpowiedzialności jest sprzedana rzecz, a konkretnie sprzedaż wadliwej rzeczy.. Konstrukcyjnym elementem przynależnym do umowy sprzedaży jest zasada odpowiedzialności sprzedawcy względem kupującego z tytułu rękojmi. Kwestie związane z odpowiedzialność sprzedawcy za wady rzeczy zostały uregulowane w Kodeksie Cywilnym.

POWIĄZANE KSIĄŻKI