Nie ma kto pisać do pułkownika

Nie ma kto pisać do pułkownika - Gabriel Garcia Marquez | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Gabriel Garcia Marquez
WYMIAR
3,17 MB
NAZWA PLIKU
Nie ma kto pisać do pułkownika.pdf
ISBN
8392630027876

OPIS

W zapyziałej nadrzecznej mieścinie starzejący się pułkownik, niegdyś bohater wojny domowej, od piętnastu lat cierpliwie czeka na pismo o przyznaniu renty kombatanckiej za zasługi dla ojczyzny. Zmagając się z nędzą, chorobą żony i ludzką obojętnością, hoduje bojowego koguta, którego wygrana w najbliższej walce ma pomścić śmierć jego jedynego syna.Studium o ludzkiej samotności, godności i determinacji. Zwięzłe, oszczędne, skonstruowane lapidarnie niczym filmowy scenariusz.

Gabriel García Márquez. Średnia ocen: 6,6 / 10 ... „Nie ma kto pisać do pułkownika" to historia weterana wojen domowych z których ostatnia zakończyła się ponad pół wieku temu.

Średnia ocena: 4,5 ... Nie ma kto pisać do pułkownika - Marquez Gabriel Garcia , tylko w empik.com: 23,90 zł . Przeczytaj recenzję Nie ma kto pisać do pułkownika.

POWIĄZANE KSIĄŻKI