Ludzkość i inne wiersze

Ludzkość i inne wiersze - Leszek Szaruga | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Leszek Szaruga
WYMIAR
3,75 MB
NAZWA PLIKU
Ludzkość i inne wiersze.pdf
ISBN
1339227064707

OPIS

August Stramm to poeta prawie zapomniany, a jednak napisał o nim Alfred Döblin: „Nikt nie dał tak wielkiej siły napędowej ekspresjonizmowi w literaturze”.ten august strammradykalnie skróciłniemiecki wierszwiersz augusta strammaskróciła pierwszawojna światowamy żyjąc tunieco dłużejstaliśmy się gadatliwiErnst Jandl; przekł. L SzarugaPoezja Augusta Stramma to poszukiwanielingua adamica;to realizacja jednego z głównych postulatów awangardy:w minimum słów maksimum znaczeń.August Stramm urodził się w roku 1874. Córka Inge:„Poezjowanie ogarnęło ojca, niczym choroba, mniejwięcej w roku 1912”.Zginął 2 września 1915 roku pod Horodcem.

ten august stramm radykalnie skrócił niemiecki wiersz wiersz augusta stramma skróciła pierwsza wojna światowa my żyjąc tu nieco dłużej staliśmy się gadatliwi Ernst Jandl; przekł. L Szaruga Poezja Augusta Stramma to ... Wyprawa na żmirłacza i inne wiersze; Wyprawa na żmirłacza i inne wiersze .

Ostatnio widziany: 2021-01-27 14:09:24 Lokomotywa i inne wiersze Juliana Tuwima w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tego zbioru wierszy na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wisławy Szymborskiej 2019 oraz do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2019 za tom poezji „wiersze przeciwko ludzkości".

POWIĄZANE KSIĄŻKI