Szukając gwiazd i inne opowiadania

Szukając gwiazd i inne opowiadania - Marek Hłasko | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marek Hłasko
WYMIAR
4,10 MB
NAZWA PLIKU
Szukając gwiazd i inne opowiadania.pdf
ISBN
2936839017869

OPIS

Reprezentatywny wybór opowiadań Marka Hłaski. Znajdują się w nim zarówno młodzieńcze próby, jak i utwory z okresu izraelskiego.Czytelnika przyzwyczajonego do cynizmu i ahistoryczności pisarza zaskoczyć może obecność takich tematów jak romantyczna miłość czy okupacja hitlerowska. Kilkanaście lat różniących opowiadanie najwcześniejsze od najpóźniejszego świetnie ilustrują nie tylko ewolucje języka i środki wyrazu, ale także osobistych doświadczeń Hłaski, dotkliwie przeżywającego emigrację. Dzięki szerszej perspektywie możliwe jest całościowe spojrzenie na różne odcienie twórczości pisarza.

Czytelnika przyzwyczajonego do cynizmu i ahistoryczności pisarza (…) Reprezentatywny wybór opowiadań Marka Hłaski. Znajdują się w nim zarówno młodzieńcze próby, jak i utwory z okresu izraelskiego.

Znajdują się w nim zarówno młodzieńcze próby, jak i utwory z okresu izraelskiego. Czytelnika przyzwyczajonego do cynizmu i ahistoryczności pisarza zaskoczyć może obecność takich tematów jak romantyczna miłość czy okupacja hitlerowska. Szukając gwiazd i inne opowiadania - mobi, epub - opis produktu: Wybór opowiadań Marka Hłaski ze wstępem Radosława Młynarczyka, odkrywcy słynnego Wilka - debiutanckiej powieści jednego z największych buntowników PRL-u, która na wydanie drukiem musiała czekać ponad 60 lat. Szukając gwiazd i inne opowiadania Marek Hłasko.

POWIĄZANE KSIĄŻKI