Sztuczna Inteligencja. Nieludzka, arcyludzka

Sztuczna Inteligencja. Nieludzka, arcyludzka - Aleksandra Przegalińska | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Aleksandra Przegalińska
WYMIAR
12,64 MB
NAZWA PLIKU
Sztuczna Inteligencja. Nieludzka, arcyludzka.pdf
ISBN
6018195096860

OPIS

Jak sztuczna inteligencja zmienia nasze życieKto już wkrótce zastąpi nas w biurze i fabryce? Czy algorytm może mieć emocje? Czy roboty mają świadomość? Kto steruje dzisiejszą polityką z tylnego fotela? Czy zbliżamy się do momentu, w którym będziemy musieli oddać koronę władców Ziemi?Sztuczna Inteligencja staje się rzeczywistością.Przyjmujemy wobec niej skrajne stanowiska: od wielkiego technooptymizmu z Doliny Krzemowej do ogromnego lęku, który inspiruje snujących scenariusze rodem z Matrixa i Terminatora.Aleksandra Przegalińska, najbardziej znana w świecie nowych technologii Polka prowadząca badania na MIT, tworzy pasjonującą biografię Sztucznej Inteligencji. Przytacza sylwetki jej twórców i anegdoty związane z jej początkami, które sięgają drugiej wojny światowej. Wyjaśnia zawiłości technologiczne i odpowiada na trudne etyczne pytania. I odważnie podejmuje dyskusję ze specjalistami i teoretykami przyszłości takimi jak Yuval Harari.Aleksandra Przegalińska - doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Katedrze Management in Digital and Networked Societies w Akademii Leona Koźminskiego. Do niedawna prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Interesuje się rozwojem nowych technologii, przetwarzaniem języka naturalnego, postępami w zakresie humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.Paweł Oksanowicz - autor książek, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Ma ponaddwudziestoletnie doświadczenie pracy w mediach. Zajmuje się etyką biznesu, jego relacjami ze społeczeństwem, innowacjami i ludzką stroną technologii.

W pewnych przestrzeniach jest arcyludzka - maluje obrazy, pisze wiersze i artykuły, a także komponuje muzykę. Jest też nieludzka, bo jej struktura poznawcza jest zupełnie inna niż nasza - podkreśla badaczka. Sztuczna Inteligencja.

To podejście odpowiedzialne, które może nam pomóc budować prawdziwy republikanizm wykorzystujący technologię dla obywateli. - Sztuczna inteligencja mocno bazuje na nas jako na wzorcu i robi to, czego od niej chcemy. W pewnych przestrzeniach jest arcyludzka - maluje obrazy, pisze wiersze i artykuły, a także komponuje muzykę.

POWIĄZANE KSIĄŻKI