Pakiet - Pisma wybrane. Tom 1: Nie ma wolności bez wielkości / Tom 2: O Polskę całą, wielką i wolną

Pakiet - Pisma wybrane. Tom 1: Nie ma wolności bez wielkości / Tom 2: O Polskę całą, wielką i wolną - Ignacy Matuszewski | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ignacy Matuszewski
WYMIAR
3,9 MB
NAZWA PLIKU
Pakiet - Pisma wybrane. Tom 1: Nie ma wolności bez wielkości / Tom 2: O Polskę całą, wielką i wolną.pdf
ISBN
8534288655258

OPIS

Oddajemy do rąk czytelników opowieść o pułkowniku Ignacym Matuszewskim (ur. 10 września 1891 r. – zm. 3 sierpnia 1946 r.) – niepospolitej i niezwykłej postaci polskiej polityki kilkudziesięciu zaledwie lat pierwszego półwiecza XX w. Niezwykłej, bo renesansowej, w dodatku niepodpartej pełną edukacją akademicką, ale ulepionej z gliny wielu kompetencji i zainteresowań, od poezji, prozy, muzyki, teatru i malarstwa, przez sport, ezoterykę, wojskowość i tajne służby, aż po ekonomię, historię, dyplomację, geopolitykę i politykę. To retrospektywna ze świadomie zaburzoną chronologią opowieść o wznoszeniu się tego niepospolitego człowieka na szczyt, począwszy od lat szczenięcych aż po kres śmierci nad Hudsonem.Wybór pism Ignacego Matuszewskiego (1891-1946) napisanych w latach 1943-1946podczas pobytu autora na terenie Stanów Zjednoczonych. Artykuły zostały opatrzone niezbędnymi przypisami ułatwiającymi zrozumienie tekstu.

Rozwój firmy. Sprawdź, jak rozwijać swoją firmę i gdzie znaleźć finansowanie.

Zdobyła olbrzymią popularność, o czym świadczą aż cztery wydania do wybuchu II wojny światowej. O TYM SIĘ MÓWI "Gdyby nie Niemcy, to Polacy mieszkaliby w jaskiniach" - tak miał mówić Hans G. do Polaków MEDIA Grodzki skarży Sakiewicza z art.212.

POWIĄZANE KSIĄŻKI