Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię - DinoBuzzati | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
DinoBuzzati
WYMIAR
5,9 MB
NAZWA PLIKU
Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię.pdf
ISBN
5586823521666

OPIS

Dino Buzzati (1906-1972) pisał po włosku, ale jego książki przetłumaczono na wiele języków. To, że był cudownym pisarzem, wiedzą wszyscy, którzy czytali Sześćdziesiąt opowiadań i Pustynię Tatarów. O tym, że lubił nie tylko pisać, ale i rysować, wie znacznie mniej osób, a obie te pasje najpiękniej połączył właśnie w tej niezwykłej bajce dla dzieci i dorosłych. O niedźwiedziach, które dawno temu opuściły swe niedostępne górskie kryjówki i zamieszkały w wielkim mieście, Buzzati opowiada prozą, obrazkiem i rymem. Są w tej historii czary i zbrodnie, zagadki kryminalne i walki z potworami, przygody pełne grozy, ale i szlachetnych czynów. A wszystko w aurze ironii, gorzkawego humoru i subtelnych literackich aluzji.

Ludzie szykują się do walki z groźnymi, w ich mniemaniu, bestiami. Czy te dwa światy da się ze sobą... Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię.

Cienie nad Valleby. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.

POWIĄZANE KSIĄŻKI