Sekrety francuskiej kuchareczki

Sekrety francuskiej kuchareczki - Marie-Morgane Le Moël | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marie-Morgane Le Moël
WYMIAR
5,15 MB
NAZWA PLIKU
Sekrety francuskiej kuchareczki.pdf
ISBN
4095519771226

OPIS

Tiens! Kiedy Marie, żądna przygód francuska dziennikarka, decyduje się przenieść do Australii, aby spróbować sił jako korespondentka zagraniczna, musi wiele i szybko się nauczyć. Jak zdobyć zaproszenie na najlepsze imprezy, jak przebić się z pytaniem na konferencji prasowej, kiedy nachalni australijscy pisarze nieustannie ci przerywają, oraz jak zdobyć nowych przyjaciół - zwłaszcza kiedy urząd imigracyjny stanowczo sugeruje, że twój francusko-kanadyjski narzeczony musi wrócić do domu.Na szczęście posiadanie walizki pełnej przepisów Maman pomaga w chwilach, kiedy daje o sobie znać tęsknota za domem. Okazuje się też, że ten nachalny australijski pisarz uwielbia jej galette des rois... Ale czy Marie kiedykolwiek poczuje się dobrze w nowym domu?Autorka wzbogaciła swoją opowieść licznymi przepisami na typowe francuskie dania. Z właściwą sobie swadą przekazała unikalne porady kulinarne i zdradziła mnóstwo tajemnic, których pilnie strzegą słynni francuscy szefowie kuchni! Jeśli masz ochotę na obłędną szarlotkę tarte tatin, rewelacyjne herbatniki madeleines, których smak rozsławił w literaturze sam Marcel Proust, oraz na wyborną prowansalską tartę o smaku lata i beztroskich wakacji, ta książka jest właśnie dla Ciebie!Możesz zabrać dziewczynę z Francji, ale czy kiedykolwiek uda ci się zabrać Francję z dziewczyny?

Być może wiąże się to z tym, że nigdy nie byłam we Francji, więc te opowieści nie budzą ... „Sekrety francuskiej kuchareczki" Marie-Morgane Le Moel są biograficzną opowieścią autorki, inteligentną, dowcipną, nieco przekorną i wyjątkowo smakowitą lekturą, która zapewni Wam dobry humor i być może zaprowadzi do kuchni, gdzie z książką w ręku spróbujecie przygotować dania kuchni francuskiej, do czego bardzo namawiam. Sekrety Francuskiej Kuchareczki Książka już od 10,62 zł - od 10,62 zł, porównanie cen w 30 sklepach. Zobacz inne Powieści i opowiadania, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Czytając książkę „Sekrety francuskiej kuchareczki" autorki Marie Morgane Le Moel.

Próżno szukać w niej pobudzających zmysłów opisów gotowania. Mamy jedynie kilka przepisów na klasyczne francuskie dania, podanych mimochodem i na marginesie historii o pewnej dziennikarce, która porzuca kraj smakoszy foie gras i przenosi się do Australii. Sekrety francuskiej kuchareczki to książka, z którą miałam spory problem.Zaczęłam ją czytać ponad miesiąc temu i od razu poczułam, że nie była to odpowiednia chwila.

POWIĄZANE KSIĄŻKI